verze pro tisk

Postup, jak na gelové nehty doma: Jak okouzlit pěstěnými nehty?

8. říjen 2013

Pěstěné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Skvělou volbou jsou gelové nehty, ale pravidelná návštěva kosmetických salónů se prodraží. Víte, jak ušetřit? Poradíme vám postup, jak si vytvořit gelové nehty doma.

Proč si dělat gelové nehty doma?

Většina žen, které mají gelové nehty, jednou měsíčně navštíví salón a nechají si vytvořit novou manikúru. Jestliže jste alespoň trochu zručná a baví vás zdobení nehtů, tak si můžete gelové nehty vytvářet z pohodlí domova.

Zpočátku budete muset investovat do vybavení, ale do půl roku se vám to vrátí. Navíc, pokud budete opravdu šikovná, tak můžete nabídnout kamarádkám, že jim vytvoříte gelové nehty. Nasadíte levnější cenu než salón a ještě si uděláte hezké odpoledne ve stylu dámské jízdy. Z utržených peněz si budete moci nakoupit barevné gely či jiné vychytávky na nehty nebo prostě jen něco hezkého na sebe.

Kolik ušetříte?

Každý měsíc bude vaše peněženka bohatší o částku, kterou byste jinak nechala v salónu. Pokud máte to štěstí, že chodíte do levného salónu, tak vás obyčejná francouzská manikúra vyjde na 250 až 350 Kč. Při ceně 300 Kč za jedno doplnění to je 3 600 Kč ročně. Jestliže se rozhodnete dělat si nehty doma, tak tuto částku každý měsíc ušetříte.

Vybavení, bez kterého se neobejdete

Důležitou a v každém případě nejdražší položkou na vašem nákupním seznamu bude UV lampa, kterou potřebujete na vytvrzení gelu. Dále se neobejdete bez gelu, budete potřebovat jednofázový gel, pomocí kterého se nehty modelují a poté nějaký barevný gel na zdobení, zpočátku vám klidně postačí jen bílý na tvorbu francouzské manikúry.

Existují jednofázové a třífázové gely. Pro domácí použití vám bude stačit právě jednofázový. Znamená to, že na všechny nanášené vrstvy použijete právě ten jeden. Pokud byste se rozhodla pro třífázový gel, tak potřebujete pro každou vrstvu jiný, takže byste musela kupovat hned tři najednou, což je zbytečné.

Při výběru jednofázového gelu si nechte poradit od vaší manikérky. Nejlepší je sáhnout po takovém, který máte na svých nehtech vyzkoušený a víte, že drží.

Další nezbytností je štětec na gel, primer, olejíček, desinfekce a pilník. Zapomenout nesmíme ani na tampónky nebo čtverečky a dřívko na zatlačování kůžičky.

Orientační ceny

  • UV lampa: 500 Kč
  • Jednofázový gel 10 ml: 350 Kč
  • Primer: 280 Kč
  • Barevný gel: 150 Kč
  • Štětec: 100 Kč

Tvorba gelových nehtů

Jamile budete mít všechno vybavení doma, tak se můžete pustit do práce.

1. Začnete tím, že si nehty upravíte do požadovaného tvaru, lehce zatlačíte kůžičku kolem nehtového lůžka, nehty jemně přepilujete a vydesinfikujete.

2. Poté nanesete primer, který zajišťuje lepší přilnavost gelu. Jakmile zaschne, tak se můžete pustit do aplikace gelu. Dejte si pozor, abyste nepřetahovala až k nehtové kůžičce, protože by se vám tam poté mohly vytvořit bublinky.

3. Vložte ruku do UV lampy a nechte světlo působit 2 až 3 minuty. Po vytažení nezapomeňte nehty vydesinfikovat, kvůli odstranění výpotků.

4. Do zdobení nehtů se můžete pustit po první či druhé vrstvě, záleží na pevnosti nehtů. I zdobící gel musíte nechat vytvrdit a samozřejmě poté desinfikovat.

5. Závěrečná vrstva je tvořena opět jednofázovým gelem, který pokryje zdobení nehtů a zabrání tak mechanickému poškození. Pod UV světlem ji můžete ponechat trochu déle, aby se dokonale „zapekla.“

6. Na závěr znovu vydesinfikujete a nanesete vyživující olejíček na nehtovou kůžičku. Pak už se můžete chlubit novými nehty.

Vidíte, tvorba gelových nehtů z pohodlí domova není složitá. Uděláte si hezké odpoledne a ještě ušetříte. Jednorázově se to nezdá mnoho, ale ročně vás gelové nehty ze salónu vyjdou na tisíce. Začněte i vy s děláním gelových nehtů doma a ušetřete tak nemalou částku.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Gelové nehty: Jak na doplnění doma?

Gelové nehty: Jak na doplnění doma?

V prvním článku o gelových nehtech jste se mohli dočíst, proč tvořit gelové nehty z pohodlí domova, co vám to přinese a hlavně jakou výbavu potřebujete. Je tam také popsán postup, jak si vytvořit první gelové nehty. Dnes se budeme věnovat doplnění gelových nehtů vlastními silami.

Péče o gelové nehty: Aby vám vydržely co nejdéle

Péče o gelové nehty: Aby vám vydržely co nejdéle

Stále více žen podléhá kouzlu gelových nehtů. Pakliže jsou perfektně udělány, vypadají skutečně náramně. Takzvané gelovky, jak se gelovým nehtům také říká, mají několik předností. Kromě atraktivního vzhledu, což dokazují různé fotky gelových nehtů, na nich oceníte jejich dlouhou trvanlivost a odolno…


Krásné nehty. Víte, jak o ně doma pečovat?

Krásné nehty. Víte, jak o ně doma pečovat?

Dáváte přednost přirozené kráse, nebo vás láká originalita? V každém případě pěstěné ruce s upravenými nehty jsou vaší vizitkou. Jejich vzhled můžete měnit podle aktuální situace a nálady. Krásné nehty dokážou vaše oblečení úžasně doplnit anebo mu dát i jinou dimenzi. Experimentujte se zářivými odst…

Umělé nehty? Proč ne.

V dnešní době můžete potkat stále více žen a mladých dívek s nádherně upravenými dlouhými nehty. Pokud si také říkáte, že byste si taky takové přála, ale příroda vám prostě nenadělila, nevadí. Nehty, které dnes vidíte tak nádherně namalované, dokonale tvarované a upravené ve většině případů už stejn…