verze pro tisk

Krásná i v zimě: Péče o vlasy a pokožku

25. prosinec 2013

Každé roční období s sebou přináší různé nároky na péči o pleť i vlasy. V létě si musíme poradit s vytrvalým slunečním svitem a v zimě naopak se zimou a vysušováním pokožky mrazy. Čím můžete oživit své vlasy a pleť, když venku přituhuje?

Péče o pleť

Základem péče o pleť i v zimě je její čištění. Používání dalších přípravků nikdy nebude tak účinné, pokud nebudete věnovat dostatečnou pozornost každodennímu odlíčení a následnému čištění pleti.  Správně byste měla pleť čistit dvakrát denně, ale vždy až po odlíčení.

Krémy

Klíčem k úspěchu je výběr správného hydratačního krému, protože to hlavní, co pokožce chybí, je právě hydratace. Kdykoliv jdete ven, je akorát vysušovaná mrazy. Krém by měl také obsahovat dostatek vyživujících látek a UV filtr, protože, ač se to nezdá, i v zimě má slunce sílu.

Jestliže se chystáte na hory, tak si kromě klasické denní péče o pleť nesmíte zapomenout přibalit ani opalovací krém s vysokým UV filtrem, protože na horách se snadno spálíte.

Péče o vlasy

I vlasy trpí mrazivým počasím a častým střídáním teplot při přecházení z místnosti ven. Můžete pro ně udělat pár jednoduchých věcí, které je oživí.

Vlasová kosmetika

V zimní obdobím vyměňte svůj šampon za ten, který slouží pro poškozené vlasy a má hydratační účinky. Používejte také kondicionéry, které vaše vlasy vyživují.

Dvakrát do týdne můžete na své vlasy nanést masku. Tu si můžete koupit v obchodě nebo vyrobit z domácích ingrediencí.

Při chození ven nezapomínejte na používání čepice. I když s tím nemusíte souhlasit, tak i ona dokáže částečně ochránit vaše vlasy.

Pečujte o svou pleť i vlasy v každém ročním období a uvidíte, že za pár let budete vděčná, že jste tak učinila. Odměnou vám bude pružná pleť s menšími vráskami a zdravé vlasy.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Šaty v zimě? Proč ne.

Šaty v zimě? Proč ne.

Patříte k zastánkyním ženskosti a kalhoty jsou pro vás pasé? Nemusíte změnit styl oblékání jen kvůli jinému ročnímu období, zůstaňte svá. Poradíme vám, jak nosit šaty a sukně v zimě a nezmrznout.

Péče o gelové nehty: Aby vám vydržely co nejdéle

Péče o gelové nehty: Aby vám vydržely co nejdéle

Stále více žen podléhá kouzlu gelových nehtů. Pakliže jsou perfektně udělány, vypadají skutečně náramně. Takzvané gelovky, jak se gelovým nehtům také říká, mají několik předností. Kromě atraktivního vzhledu, což dokazují různé fotky gelových nehtů, na nich oceníte jejich dlouhou trvanlivost a odolno…


Jak se v zimě vyhnout čepici?

Jak se v zimě vyhnout čepici?

Zásadně v zimě nenosíte čepice, protože vám nesluší a navíc ničí účes? Existují i jiné možnosti, jak si chránit uši před mrazy a přitom se nerozcuchat. Nevěříte? Zapomeňte na neforemné kulichy s velkými bambulemi a vyzkoušejte moderní čepice, které se skvěle hodí k jakémukoliv outfitu.

Rychle krásná : Šest kosmetických tipů pro efektivní péči

Rychle krásná : Šest kosmetických tipů pro efektivní péči

Zvládáte každodenní kolotoč v práci, staráte se o rodinu, o domácnost a na péči o sebe už vám příliš času nezbývá? Naštěstí existují téměř zázračné kosmetické přípravky, které rychle dodají unavené pokožce potřebnou energii, rozzáří vysušené vlasy a omladí vaši pleť. Vyzkoušejte, co dokážou!