verze pro tisk

Jaký odličovací přípravek používat?

28. listopad 2013

Každá žena, která se pravidelně maluje, se musí před spaním odlíčit. Snad nejhorší, co můžete udělat, je jít spát nalíčená. Vaše pleť pak opravdu trpí. Potřebuje si od vrstvy líčidel odpočinout, nemluvě o prachu, který za celý den na vašem obličeji ulpí.

V první řadě je od sebe třeba rozeznávat čištění pleti a odličování. Nejedná se totiž o stejnou aktivitu. Vždy musíte nejdříve použít odličovací přípravek a poté teprve čistící.

Odličovací ubrousky

Existuje mnoho možností odličování. Použití odličovacích ubrousků patří k těm nejjednodušším. Za pohodlí se ovšem platí, takže ubrousky se prodraží. Navíc jejich používání se nedoporučuje dlouhodobě, protože nejsou tak spolehlivé. Výborně se hodí na cesty, protože už s sebou nemusíte brát nic jiného.

Odličovací mléka

Jsou asi nejčastěji používané, protože se vyrábí v mnoha variantách pro různé typy pleti. K jejich použití potřebujete mít doma zásobu tampónků, na které budete mléko nanášet.

Mléko odstraňuje zbytky make-upu poměrně spolehlivě. Správně byste se měla odličovat tak dlouho, dokud nebude tampónek úplně bílý, jen tak zjistíte, že jste dokonale odlíčená.

Odličovač očí

Oči jsou pro odlíčení největším oříškem. Řasenky a konturovací tužky se špatně smývají a když použijete voděodolnou řasenku, tak to se teprve při odličování zapotíte.

Pomoci vám mohou přímo odličovací přípravky určené na oční partie. Jsou šetrné k očím, ale účinné.  Vždy je potřeba vyzkoušet více odličovačů, než zjistíte, jaký je ten pravý pro vás.

I když je s ním spokojená vaše kamarádka, tak to neznamená, že bude sedět vám. Volba odličovače není jednoduchá, ale jakmile narazíte na ten pravý, tak u něj s největší pravděpodobností zůstanete.

Na odlíčení opravdu dbejte, prokážete tím své pleti neocenitelnou službu. Používání drahé kosmetiky vám bude na nic, když zapomenete na takovou banální věc jako je odlíčení.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Andropharmia SLIM: bez diskuze nejlepší přípravek na hubnutí

Andropharmia SLIM: bez diskuze nejlepší přípravek na hubnutí

Hubnutí je běh na dlouhou trať, což jistě víte, pokud jste se už někdy snažili shodit pár kilogramů. Skvělým pomocníkem se může stát Andropharmia Slim, přírodní doplněk stravy na hubnutí. Pomůže vám zbavit se přebytečných kilogramů a nejen to, dokonce umí i velmi úspěšně bojovat proti celulitidě.

Může se kosmetika zkazit aneb jak poznat, kdy ji přestat používat?

Může se kosmetika zkazit aneb jak poznat, kdy ji přestat používat?

Minimální trvanlivost na potravinách jistě sleduje každý, ale hledala jste někdy na obalu krému, do kdy jej můžete bez problémů používat? I kosmetika má určitou trvanlivost a nelze předpokládat, že prostě vydrží věčně.


Jaký typ pleti máte?

Jaký typ pleti máte?

Abyste mohla o svou pleť správně pečovat, je důležité vědět, jaký typ pleti máte. Rozpoznat to není složité. My vám poradíme, jak o každý z druhů pleti a správně pečovat.

Opálená i bez slunce: Víte, jak používat samoopalovací přípravky?

Opálená i bez slunce: Víte, jak používat samoopalovací přípravky?

Sníte o krásně bronzové pokožce, ale nechcete se vystavovat škodlivým účinkům slunečního záření? Hledáte bezpečné a účinné řešení, jak být přirozeně opálená? Vyzkoušejte samoopalovací přípravky. Poradíme vám, jak je správně aplikovat!