verze pro tisk

Jak pečovat o pleť?

12. listopad 2013

Ženy ve všech věkových kategoriích řeší různé problémy s pletí. Jedny mají suchou pokožku, jiné příliš mastnou a ženy v pokročilém věku již řeší vrásky. Jak se o pokožku na obličeji starat, aby byla dlouho krásná? Dopřávejte jí pravidelnou péči a uvidíte, že se vám za to odvděčí.

Kosmetické přípravky, které jsou nutností

Vaše pleť je vystavována všem vnějším vlivům, ať je venku horko nebo mráz, vždy je váš obličej „neoblečený“ a trpí. Věnujte proto pozornost ochranným krémům, jejichž používání byste v žádném případě neměla zanedbávat. Denní a noční krém je prostě nutnost, pokud máte i oční, tak je to skvělé.

Dalším nezanedbatelným krokem je čištění pleti. Jak už jsme zmínili, pleť je odkrytá, a proto pochytá mnoho nečistot nemluvě o make-upu a dalších líčidlech. Vaši pleť byste měla čistit alespoň dvakrát denně, ráno a večer. Používat můžete čistící pleťovou vodu či mléko, ale pro smytí líčidel vždy mějte po ruce odličovací přípravek.

Po očištění pleti můžete teprve nanášet krém. Ten si vybírejte hlavně podle typu vaší pleti a nezapomínejte přihlížet i k ročnímu období. V létě by měl krém mít větší ochranný prvek SPF a v zimě zase silnější hydratační složku.

Ženy v pokročilejším věku by měly používat krém proti vráskám. Nezapomínejte ovšem, že čím dříve začnete pečovat svou pleť, tím lépe bude vypadat.

Kromě klasických krémů proti vráskám jsou dostupné i vysoce hydratační pro suchou pleť, krémy s mnoha přírodními výtažky pro problematickou pokožku a nechybí ani tónovací krémy, které sjednocují tón pleti a rozjasňují ji.

Dopřejte vaší pleti nadstandardní péči

Krém a čistící přípravek je opravdový základ. Pozornost byste ovšem měla věnovat také peelingu a pleťové masce. Oba tyto výrobky přispívají k tomu, aby byla vaše pleť krásná a navíc se ani nemusí používat tak často.

Peeling stačí použít jednou týdně nebo za čtrnáct dní. Díky kuličkám, které obsahuje dojde masáží k prokrvení pokožky a odstranění odumřelých kožních buněk. Většina peelingů vysušuje pokožku, takže pokud ji máte již tak dost suchou, tak jej používejte opravdu maximálně v těch dvoutýdenních intervalech.

Pleťová maska skvěle osvěží pleť. Měla byste po ní sáhnout jednou až dvakrát týdně. Každá maska působí na něco jiného, můžete si koupit čistící, zklidňující, hydratační a mnohé další.

Místo klasické tuby, ve které je přípravku na mnoho použití je lepší koupit si jednorázový pytlíček, který vám vystačí maximálně na dvakrát. Více pak můžete jednotlivé typy masek střídat.

Základem péče o pleť by měla být i pravidelná návštěva kosmetického salónu. Najděte si kosmetičku, která vám bude vyhovovat a bude se vaší pleti opravdu věnovat.

Vidíte, péče o pleť není složitá ani tak náročná na čas. Deset až patnáct minut si každý den prostě musíte vyšetřit. Za pár let budete ráda, že jste tak udělala, protože se budete chlubit krásnou pletí na rozdíl od žen, které péči zanedbaly.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Krása pod maskou. Vraťte vlasy a pleť do kondice!

Krása pod maskou. Vraťte vlasy a pleť do kondice!

Víte, jak jednoduše a intenzivně zregenerovat svou pokožku? Jak rychle získat zpět svěží vzhled a lesklé vlasy? Dopřejte si skvělou relaxaci a novou formu pomocí nejrůznějších masek! Jejich využití je široké – od hlavy až k patám. V dnešním článku jsme vyzkoušeli za vás, které masky jsou ideální pro…

Jak pečovat o nohy?

Jak pečovat o nohy?

Každý den jsou naše chodidla a nohy velmi namáhané. Málokterá žena jim však věnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Bolí vás často chodidla? Poradíme vám, jak se o ně starat a dopřát jim dostatek odpočinku.


8 rad, jak pečovat o nehty

Každá si jistě přejeme mít krásné nehty. Dnes máme co se týče úpravy nehtů velké možnosti. Můžeme si nechat udělat např. nehty gelové nebo akrylové, které nevyžadují zvlášní péči z naší strany, ale vše je v rukou manikérky. Nicméně lze poznat, že se nejedná o nehty přírodní. A pokud patříte mezi ty,…

Jak pečovat o suché vlasy?

Jak pečovat o suché vlasy?

Máte suché vlasy a marně se snažíte docílit lesku? Starat se o suché vlasy není jednoduché. Poradíme vám pár tipů, jak se vyhnout roztřepeným konečkům a jiným problémům.