verze pro tisk

Gelové nehty: Jak na doplnění doma?

30. říjen 2013

V prvním článku o gelových nehtech jste se mohli dočíst, proč tvořit gelové nehty z pohodlí domova, co vám to přinese a hlavně jakou výbavu potřebujete. Je tam také popsán postup, jak si vytvořit první gelové nehty. Dnes se budeme věnovat doplnění gelových nehtů vlastními silami.

Jestliže vám unikly základy, tak si přečtěte postup, jak na gelové nehty doma, tam se dozvíte všechny potřebné informace pro začínající tvořitelky gelových nehtů.

Dnes stojíme před problémem odrostlých nehtů. Už začínají být nehezké a hlavně vám překáží při práci, protože jsou moc dlouhé. Toto období většinou nastává po třech týdnech až měsíci a půl. Záleží na tom, jak rychle vám nehty rostou.

Na doplnění si budete muset vyšetřit asi tři hodiny času. Připravíte si veškeré vybavení a můžete se dát do práce. Postup je téměř stejný jako když jste si nehty dělala poprvé, liší se hlavně na začátku.

Postup

  1. Odrostlé nehty budete muset opilovat. Nejen, že pomocí pilníku zkrátíte jejich délku, ale také se zbavíte všech vrstev gelu. Musíte se dostat až na samotný nehet. Jakmile se gel začne ztenčovat, tak pilujte opatrně. Dávejte pozor, abyste si neodřela nehtovou kůžičku.
  2. Jakmile budete mít všechny nehty zpilované, tak za sebou máte asi to nejnudnější z celého procesu. Hned jak nehty opilujete, tak se vrhněte na tvorbu nových, protože sami poznáte, že vaše nehty jsou velmi tenké a oslabené, takže když byste s nimi něco dělala, tak byste je mohla poškodit.
  3. Nyní použijete desinfekci a základní primer, aby gel lépe přilnul.
  4. Teď můžete začít nanášet první vrstvu gelu. Po vytvrzení v UV lampě znovu použijete desinfekci a odstraníte tak výpotky na nehtech. Pokračovat budete s druhou vrstvou gelu a vše uděláte naprosto stejně.
  5. Nyní je čas na zdobení, fantazii se meze nekladou. Můžete si na nehtech vytvořit cokoliv vás napadne. Pokud si na složitější vzory netroufáte, tak můžete zůstat u klasické francouzské manikúry. Po nanesení zdobícího gelu necháte nehty opět vytvrdit v UV lampě a vydesinfikujete.
  6. A konečně nanesete poslední vrstvu čirého jednofázového gelu. Ten můžete nechat vytvrdit o něco déle, abyste měla jistotu, že bude dostatečně odolný. Nezapomeňte na závěr přetřít desinfekcí. Tato poslední vrstva slouží jako ochrana.
  7. Nyní můžete nanést vyživující olejíček na nehtovou kůžičku a máte hotovo.

Nezbytnosti

Nezapomeňte, že nesmíte gel přetahovat až na nehtovou kůžičku, protože by se vám tam vytvořily vzduchové bubliny a gel by mohl začít opadávat. S tvorbou gelových nehtů nespěchejte. Chce to čas a hlavně chvilku trvá, než se naučíte, jak přesně na to.

Tvorbou gelových nehtů doma ušetříte každý měsíc to, co byste jinak nechala u manikérky. Ceny jsou různé, pohybují se od 200 Kč až po 600 Kč, v některých salónech klidně i více.

Pokud, budete zručná, tak můžete gelové nehty dělat i svým kamarádkám, takže si užijete hezké odpoledne a ještě vyděláte nějaký ten peníz. Děláním gelových nehtů doma můžete nejen ušetřit, ale dokonce i vydělat. Vyzkoušejte to také.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Postup, jak na gelové nehty doma: Jak okouzlit pěstěnými nehty?

Postup, jak na gelové nehty doma: Jak okouzlit pěstěnými nehty?

Pěstěné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Skvělou volbou jsou gelové nehty, ale pravidelná návštěva kosmetických salónů se prodraží. Víte, jak ušetřit? Poradíme vám postup, jak si vytvořit gelové nehty doma.

Péče o gelové nehty: Aby vám vydržely co nejdéle

Péče o gelové nehty: Aby vám vydržely co nejdéle

Stále více žen podléhá kouzlu gelových nehtů. Pakliže jsou perfektně udělány, vypadají skutečně náramně. Takzvané gelovky, jak se gelovým nehtům také říká, mají několik předností. Kromě atraktivního vzhledu, což dokazují různé fotky gelových nehtů, na nich oceníte jejich dlouhou trvanlivost a odolno…


Krásné nehty. Víte, jak o ně doma pečovat?

Krásné nehty. Víte, jak o ně doma pečovat?

Dáváte přednost přirozené kráse, nebo vás láká originalita? V každém případě pěstěné ruce s upravenými nehty jsou vaší vizitkou. Jejich vzhled můžete měnit podle aktuální situace a nálady. Krásné nehty dokážou vaše oblečení úžasně doplnit anebo mu dát i jinou dimenzi. Experimentujte se zářivými odst…

Umělé nehty? Proč ne.

V dnešní době můžete potkat stále více žen a mladých dívek s nádherně upravenými dlouhými nehty. Pokud si také říkáte, že byste si taky takové přála, ale příroda vám prostě nenadělila, nevadí. Nehty, které dnes vidíte tak nádherně namalované, dokonale tvarované a upravené ve většině případů už stejn…