verze pro tisk

Dokonalý make-up: Jak ho bezchybně aplikovat?

12. květen 2012

Také sníte o zářivé a zdravě vypadající pleti? Tu ale nemáme všechny od přírody, a proto je nutné si trochu vypomoct. Perfektní make-up již není jen výsadou modelek, na kterých pracují týmy kosmetiček a vizážistů. Krásnou pleť můžeme mít všechny, a to v pohodlí domova a za pár okamžiků! Naučíme vás, jak správně nanášet make-up a zakrýt problematická místa pleti.

 

Vybírat můžete ze dvou základních typů make-upu:

Tónovací

Ten první využijí zejména ty, které nemají s akné ani nedokonalostmi pleti žádné větší problémy, a tím pádem nepotřebují nic zásadního zakrýt, jen chtějí sjednotit barevný tón pleti. Tónovací make-upy jsou lehčí, přirozenější a pleť tolik nezatěžují.

Krycí

Naproti tomu krycí make-upy vám spolehlivě pomohou zamaskovat veškeré problémy s akné, pupínky nebo vyrážkou. Existují také speciální make-upy, určené přímo pro problematickou pleť, které mají lehký vysušovací efekt, ale spektrum jejich barev u nás zatím není ještě příliš rozšířené. Nabízí se jen v základních odstínech.

 

Správný odstín je základ

Make-up by měl bezvadně ladit s pletí. Pokud zvolíte nevhodnou barvu, líčení bude vypadat nepřirozeně jako maska. Ideální je vybírat ho ve větších obchodech, kde je kvalitní osvětlení a velké množství testerů. Vybrané vzorky si naneste na spodní stranu zápěstí, tam bývá barva pokožky světlejší. Nebojte se nanést víc odstínů najednou vedle sebe – lépe pak posoudíte, který je nejlepší. Ideální odstín je o jeden stupeň světlejší, než je barva vaší pleti a při pohledu do zrcadla není téměř vidět, protože ladí s vaší přirozenou barvou pleti.

 

Naučte se nanášet

Používání make-upu by mělo být v dnešní době pro všechny ženy samozřejmostí. Aby byl výsledek opravdu perfektní, nanášejte ho jen na čistou a hydratovanou pleť.


Nejlépe, nejrychleji i nejvíce hygienicky se make-up nanáší prsty. Vždy začněte u středu obličeje a roztírejte do ztracena. Pozornost věnujte zejména nosu a okolí očí. Vyhněte se obočí a kořínkům vlasů.


Aplikace pomocí houbičky je praktická pro stejnoměrné nanesení. Použijte ty, které mají hustší texturu a nenasají tedy příliš mnoho přípravku, který by pak mohl vytvořit nepřirozené rýhy.

 

Maskování

Drobné nerovnosti pleti vám pomůže zakrýt korektor. Vybírat můžete podle potřeby ze zeleného, který schová červené skvrnky a žilky, bílého, který zakryje tmavé kruhy pod očima a jiné tmavší flíčky nebo žlutého, který spolehlivě zamaskuje modřiny a podlitiny. Celý make-up zafixujte matujícím pudrem.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Škola líčení: Jak získat působivý pohled?

Škola líčení: Jak získat působivý pohled?

Stále si nejste jistá, jak si nalíčit oči, aby vám to co nejvíc slušelo? Používáte stále jen jeden odstín a bojíte se experimentovat, abyste nešlápla vedle? Poradíme vám, které tóny budou nejlépe ladit s barvou vaší duhovky a jak je co neefektivněji nanášet.

Vyzkoušejte zářivé letní líčení!

Vyzkoušejte zářivé letní líčení!

Přemýšlíte, které barvy stínů a rtěnek zabalit do své kosmetické taštičky na dovolenou, aby vám opravdu slušely a zároveň byly praktické a hlavně trendy? Inspirujte se našimi tipy pro letní denní i večerní líčení!


Líčení ve vyšším věku. Omládněte i bez zásahu plastických chirurgů!

Líčení ve vyšším věku. Omládněte i bez zásahu plastických chirurgů!

Nevíte, jak se ve vyšším věku nalíčit, abyste nepůsobila nepřirozeně a uměle? Starší ročníky se rozhodně nemusejí vzdávat kosmetiky, právě naopak, vhodná kosmetika vám léta ve tváři ubere. Ukážeme vám, jak na to!

Jakým chybám se vyhnout při líčení?

Jakým chybám se vyhnout při líčení?

Myslíte si, že prohřešky, které můžete napáchat v líčení, nemohou být tak hrozné? Omyl, na první pohled je vidět, že se něco nepovedlo a navíc si dokonce můžete přidat léta. Čemu se při líčení vyvarovat, se dočtete v článku.