verze pro tisk

Dlouhé vlasy: Na které problémy se připravit?

11. listopad 2013

Jestliže máte dlouhé vlasy, tak jistě znáte problémy s tím spojené. Udržet je pořád krásné může být pořádná fuška. Poradíme vám pár tipů, které vám pomohou, aby vaše vlasy nebyly tak zničené, ale vypadaly svěže a zdravě.

Suché vlasy bez lesku a třepící se konečky

Nejčastějším problémem dlouhých vlasů je ztráta lesku. Ta souvisí s tím, že vlasy jsou suché a nedostatečně vyživené. Na toto dále navazuje i třepení konečků. Jak zasáhnout proti těmto nežádoucím jevům?

Na suché konečky vám nic jiného nepomůže tak účinně jako jejich zastřižení. Jakmile objevíte první známky roztřepených konečků, tak na nic nečekejte a vyrazte ke své kadeřnici. Zapomeňte na to, že si pěstujete dlouhé vlasy a nechcete je stříhat. Jejich zkrácení je v tomto případě nutné.

Jakmile máte čerstvě zkrácené konečky, tak bych doporučovala používat po každém umytí sérum, které má za úkol vyživit konečky vlasů a zabránit tak jejich třepení. Při pravidelném nanášení jistě uvidíte rozdíl.

Pokud jsou vaše vlasy celkově suché a bez lesku, tak omezte používání fénů a žehliček. Vašim vlasům to rozhodně neprospívá. Po umytí vlasy pouze lehce prosušte ručníkem a jinak je nechte volně schnout. Nikdy se nesnažte rozčesávat mokré či vlhké vlasy.

Vlasová kosmetika

Používejte šampóny, které jsou s přírodními složkami. Není od věci zkusit na vlasy nanášet i vyživující kondicionér. Jednou za čas na vlasy aplikujte masku. Barvíte si vlasy? To jim také příliš nepomáhá. Každopádně barvení se moc vyhnout nedá, tak alespoň kupujte barvy, které jsou k vašim vlasům šetrnější.

Při pravidelné péči mohou vaše vlasy vypadat jako z reklamy. Stačí, když jim budete dopřávat to, co potřebují. Vyzkoušejte i různé vyživující spreje a séra. Vlasy zjemní a často také usnadňují rozčesávání. Uvidíte, že si najdete svůj oblíbený výrobek.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Jak se starat o mastné vlasy?

Jak se starat o mastné vlasy?

Mastné vlasy jsou velmi nepříjemné a umí pěkně otravovat život. Ženy, které je nezažily to nepochopí. Těžko budete vysvětlovat někomu, kdo si hlavu umyje jednou týdně a stačí mu to, jaké je to si každý den mít vlasy.

Máte polámané a mastné vlasy? Změňte péči o ně

Máte polámané a mastné vlasy? Změňte péči o ně

Špatná péče o vlasy způsobuje jejich lámání, dochází i ke zvýšení tvorby mazu, takže jsou pak nepřirozeně mastné. Trpíte i vy těmito problémy? Pak vám poradíme, jak na správnou péči o vlasy.


Jak pečovat o suché vlasy?

Jak pečovat o suché vlasy?

Máte suché vlasy a marně se snažíte docílit lesku? Starat se o suché vlasy není jednoduché. Poradíme vám pár tipů, jak se vyhnout roztřepeným konečkům a jiným problémům.

Krásná i v zimě: Péče o vlasy a pokožku

Krásná i v zimě: Péče o vlasy a pokožku

Každé roční období s sebou přináší různé nároky na péči o pleť i vlasy. V létě si musíme poradit s vytrvalým slunečním svitem a v zimě naopak se zimou a vysušováním pokožky mrazy. Čím můžete oživit své vlasy a pleť, když venku přituhuje?