verze pro tisk

Akné: Jak proti němu účinně bojovat?

21. listopad 2013

Akné není třeba představovat. Každý měl někdy na obličeji nepříjemný pupínek. Někteří lidé však mají tento problém v mnohem větším měřítku než jiní. Nejčastěji se akné objevuje v pubertě hlavně vlivem hormonálních změn a v dospělosti vymizí.

Jsou ovšem i tací, které akné trápí celý život. Při závažných formách akné je nutné vyhledat kožního lékaře, který by vám měl poradit s léčbou a hlavně předepsat vhodné léky.

Antikoncepcí proti akné

V dospělosti ženy často bojují s pupínky v období menstruace, což opět souvisí s hormonálními změnami v těle. Mnoho mladých žen si oddechne, že se konečně zbaví akné, jakmile začnou brát antikoncepci.

Pokud sdělíte svému gynekologovi, jaký máte problém, tak vám může předepsat takové prášky, které ovlivňují i tvorbu akné. Ovšem pozor na užívání této antikoncepce, obsahuje více hormonů, takže byste ji neměla brát dlouhodobě.

Péče o pleť

Když pomineme hormonální změny v těle, se kterými se nic moc dělat nedá, tak akné můžete zabránit pravidelnou a důslednou péčí o pleť. Pupínky se tvoří díky ucpaným pórům a bakteriím.

Čistěte svou pleť alespoň dvakrát denně, vždy ráno a večer. Nezapomínejte na použití ochranného krému. Jakmile se vám začíná pupínek objevovat, tak vyzkoušejte různé tyčinky a gely, které mají zabránit tomu, aby vás pupínek více obtěžoval. Zapomeňte na opakované mačkání pupínku, protože se akorát více zanítí. Nechte jej v klidu se zahojit.

Jednou za čtrnáct dní používejte peeling, nejen že odstraní odumřelé kožní buňky, ale navíc i pročistí póry. Nezapomínejte ani na pleťovou masku. Ta se skvěle hodí na zklidnění a vyčištění pleti. Masku můžete nanášet až dvakrát týdně.

Aby byl váš boj úspěšný, tak samozřejmě musíte zvolit správnou kosmetiku. To je ovšem obtížné, protože každému může pomáhat něco jiného a ne všechny výrobky, které slibují dokonalou pleť, to splní. Připravte se na to, že budete možná muset vyzkoušet hodně značek, než naleznete tu, která vám sedí.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Jak bojovat proti celulitidě?

Jak bojovat proti celulitidě?

Pomerančová kůže trápí velké procento žen, možná už jen proto byste si s ní neměla dělat takové starosti. Sice je stále považována za vadu na kráse, ale věřte tomu, že existují mnohem horší věci než celulitida. Každopádně proti ní můžete aktivně bojovat. Jak? To se dozvíte níže.

Jak bojovat proti nepříjemnému potu a zápachu?

Jak bojovat proti nepříjemnému potu a zápachu?

Pocení patří mezi zcela přirozené procesy, které regulují tělesnou teplotu. Je velice důležité, protože bez něj by tělo nemohlo správně fungovat. Jak ale zabránit nepříjemnému zápachu?


Šest cviků proti mimickým vráskám!

Šest cviků proti mimickým vráskám!

Víte, jak zastavit proces stárnutí, aniž byste využívala plastických operací nebo drahých krémů? Naučíme vás, jak účinně bojovat proti vráskám, které způsobují ochablé mimické svaly. Osvojte si cviky pro obličejové svaly!

V rukou profesionální kosmetičky.

V rukou profesionální kosmetičky.

Která z nás by nechtěla mít zdravou a svěží pleť? Pokud se chcete zbavit povadlé pleti, nedokonalostí ve tváři nebo toužíte po krásně klenutém obočí, vsaďte na péči profesionála.