verze pro tisk

3 prohřešky, které škodí vaší pleti

31. prosinec 2013

Každá žena se o svou pleť snaží pečovat, ale někdy si ani neuvědomujete, čím vším jí můžete ublížit. Následujícím třem prohřeškům se vyhněte obloukem, vaší pleti to opravdu pomůže.

Když se zapomenete odlíčit

Jste unavená a chystáte se jít spát nalíčená, jak jste právě přišla z venku? Říkáte si, do rána to počká? Chyba, to nejhorší, co můžete udělat, je spát s nalíčenou a špinavou pokožkou. Místo toho aby si přes noc odpočinula, tak hrozí ucpání pórů nečistotami.

Dbejte proto vždy před spaním na důkladné odlíčení a čištění pleti. Mějte na paměti, že nejdříve použijete odličovadlo na smytí make-upu a teprve poté můžete sáhnout po čistící pleťové vodě.

Prošlá či jinak nevhodná kosmetika

Máte doma krém, který změnil konzistenci nebo zapáchající řasenku, ale přesto je vám líto je vyhodit? Chyba, takovou kosmetiku byste rozhodně neměla používat. Můžete tím své pleti uškodit.

Stejné je to, i pokud se vám po použití nějakého přípravku objeví vyrážka. Je tak evidentní, že vám nesedí. Dobře si jeho další použití rozmyslete. Nejlépe uděláte, když jej darujete kamarádce nebo někomu v rodině. Třeba jim prokáže větší službu než vám.

Špatná strava či zvyky

Ač se to na první pohled nemusí zdát tak zřejmé, vaší pleti škodí také špatný životní styl. I taková věc jako je pitný režim se může promítnout na kráse a kvalitě vaší pokožky.

Kouření a nadbytečný alkohol neprospívají všeobecně celému vašemu tělu, ani pleť je nemusí dobře snášet a může docházet k jejímu ničení.

Vaši pleť si hýčkejte a zbytečně jí neubližujte. Uvidíte, že ve stáří budete ráda, že jste se o ní začala starat tak brzy a snažila se dodržovat základní pravidla péče o pleť.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Jaký typ pleti máte?

Jaký typ pleti máte?

Abyste mohla o svou pleť správně pečovat, je důležité vědět, jaký typ pleti máte. Rozpoznat to není složité. My vám poradíme, jak o každý z druhů pleti a správně pečovat.

Šaty přímo na míru vaší postavě!

Šaty přímo na míru vaší postavě!

Jaro klepe na dveře a vy si lámete hlavu s tím, které šaty zařadit do svého šatníku. Pomůžeme vám je vybrat přímo na míru, čtěte dál!


Džíny na míru vaší postavě. Jak je vybrat?

Džíny na míru vaší postavě. Jak je vybrat?

Najít skvěle padnoucí džíny může být někdy nadlidský úkol, hlavně když nemáte zrovna postavu s mírami modelek. Nezoufejte! Poradíme vám, jak se v široké nabídce na trhu orientovat a zvolit ty ideální džíny přesně pro vás.

Spodní prádlo, které vás zahřeje

Spodní prádlo, které vás zahřeje

Existují zimní vychytávky ke spodnímu prádlu, které vás zahřejí a vy se nebudete muset bát, že nastydnete. A pozor i teplé spodní vrstvy mohou vypadat sexy, takže se za jejich nošení nemusíte stydět.