verze pro tisk

Objevte tajemství parfémů!

1. červen 2012

Stejná vůně nebude nikdy na dvou různých ženách vonět totožně, protože jeho vůni ovlivní i vůně naší pokožky. Sportovně založené ženy ocení svěží a povzbudivé citrusové tóny, ale mnoho žen si vybírá spíše romantické květinové vůně.

 

Vonné variace

Dnešní trh nabízí nepřeberné množství parfémů, ve kterých najdete lehké tóny pomerančových kvítků, vodního melounu nebo citronové trávy, přes smyslné vůně růží, šeříku nebo santalového dřeva, až po kořenitý zázvor se skořici a pižmem. Každé roční období, i naše nálada ovlivňuje výběr parfému. Nikdy v obchodě netestujte na sobě více než tři vůně najednou, měli byste v nich zmatek.


Pokud máte rády novinky, tak vyzkoušejte energickou kombinaci bohaté vůně s jiskřivými tóny surinamských třešní a brazilských pomerančů spolu s mučenkou, které přecházejí do souznění bambusu a pižma. Je ideální pro jarní dny!

 

Aby dlouho vydržel…

Zahalená do oparu oblíbené vůně byste chtěla být jistě co nejdéle. Stačí jen dodržet jednoduchý postup – nanést několik kapek na místa, kde vám pulzuje krev, tedy na zápěstí, krk, do ohybu paží či nohou. V těchto partiích těla je pokožka tenčí a zahřátá esence parfému se lépe odpařuje. Pokud budete svou pokožku i dobře hydratovat, vůně na vás vydrží déle. Vyzkoušet můžete i variantu, kdy voňavku nastříkáte lehce do vlasů!

 

Jak správně nakupovat?

Parfémy se rozhodně vyplatí kupovat u zavedených obchodníků. U pouličních prodejců nebo na internetu můžete snadno narazit na důvěryhodně zabalenou napodobeninu původní vůně, která vám vydrží vonět jen minimálně. Varovat by vás měla příliš nízká cena!

 

Vhodné skladování

Parfém uchovávejte na tmavém místě, kde je stabilní pokojová teplota. Vonným esencím neprospívá časté střídání teplot (např. v koupelně) a přímý sluneční svit. Vůni byste si tak znehodnotili.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Krása z přírody: Objevte sílu soli!

Krása z přírody: Objevte sílu soli!

Sůl patří k našemu běžnému životu. Využíváme ji ale především v kuchyni, což je škoda, protože sůl nám může zajistit sametovou pokožku, klidný spánek i pročištěný organismus. Vyzkoušejte ji i vy!

Elektronické cigarety: Objevte nové možnosti kouření

Elektronické cigarety: Objevte nové možnosti kouření

Kouření si můžete zpříjemnit, elektronické cigarety nabízejí dosud nepoznané možnosti a to každému kuřákovi. Zaměřovali jsme se na jednotlivé kuřáky a výhody, které jim elektronická cigareta přinesla. Zajímá vás, co by tento produkt mohl nabídnout vám?


Nákup vůní: Jak poznat tu pravou?

Nákup vůní: Jak poznat tu pravou?

Je velmi příjemné, když kolem vás projde člověk a za ním se nese vábivá vůně, za každým takovým se jistě otočíte. Říkáte si, že ať koupíte jakoukoliv vůni, nikdo se za vámi neotáčí? Tajemství je ukryto nejen v parfému samotném, ale i v jeho používání.

Jak získat objem ve vlasech?

Jak získat objem ve vlasech?

Toužíte po bohatém a objemném účesu? Podle statistik každá druhá žena si myslí, že by mohla mít více vlasů a objemnější účes. Poradíme vám, jaké přípravky jsou ty pravé pro získání nadýchané hřívy!