verze pro tisk

Lyžování: Co si obléknout na svah?

30. prosinec 2013

lyžování samozřejmě neodmyslitelně patří lyžařské boty, hůlky a lyže. I na sjezdovce vám to však může slušet a měla byste si pořídit dostatečné vybavení. Funkční zimní bunda a kalhoty jsou samozřejmostí.

Lyžařské vybavení

Pokud lyžujete dobře, tak víte, že lyže se dají těžko vybírat podle vzhledu. Je nutné se zaměřit na funkce, které nabízejí. Volit byste si je měla podle toho, jak zdatná jste lyžařka ne podle toho, že jedny se vám líbí více jak druhé.

Nejlépe uděláte když lyžáky a hůlky sladíte s lyžemi. Pokud často měníte lyže, tak zvolte neutrální boty tedy černé nebo bílé.

Oblečení

Základem by mělo být termo prádlo, které vás zahřeje a přitom propustí nadbytečný pot. Pak by vám neměla chybět stejně kvalitní mikina a nakonec samozřejmě bunda a kalhoty.

Bunda

V dnešní době existuje mnoho funkčních materiálů. Lyžařská bunda by měla být v první řadě nepromokavá, další vlastnost, kterou jistě na svahu oceníte je odolnost proti větru.

Bundy se vyrábějí v mnoha barvách, takže si můžete bez problémů vybrat vaši oblíbenou.

Kalhoty

S kalhotami je to podobné jako s bundami. Často lidé volí černé nebo bílé kalhoty, protože jsou opět neutrální. Můžete zvolit i nějakou barevnou variantu, ale pozor, aby vám ladila k bundě.

Doplňky

Na lyžích jsou důležité i doplňky. V dnešní době většina lidí mění čepice na bezpečností helmy, ale i ta může vypadat dobře. Jako doplněk si k přilbě můžete koupit různé nalepovací rohy a uši.

Na lyžích se neobejdete bez rukavic. I tady je opravdu z čeho vybírat, takže můžete zvolit oblíbenou barvu. Velmi funkčním doplňkem je kukla, která vám chrání obličej před příliš mrazivým počasím. Ta se většinou kupuje v černé barvě.

Nepostradatelným pomocníkem jsou i brýle, které vám chrání oči při sněžení. Při slunečných dnech pak sáhněte po klasických slunečních brýlích.

Nyní jste vybavená a můžete vyrazit na svah. Pokud používáte více ochranných pomůcek jako je třeba chránič páteře, tak si jej nezapomeňte vzít. Staňte se hvězdou, v krásném oblečení se i vy budete cítit dobře a sebevědomě.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Bruslení: Jak se obléknout na led?

Bruslení: Jak se obléknout na led?

V zimě se provozují specifické sporty a jedním z nich je bruslení na ledě. Ženy se vždy snaží, aby jim to slušelo a sportování není výjimkou. Hlavně pokud vytáhnete i partnera, tak bruslení může být spíše romantická záležitost.

Rozkvetlá móda: Tipy, jak nosit květinové vzory!

Rozkvetlá móda: Tipy, jak nosit květinové vzory!

Vše kolem nás kvete, příroda je v plné síle a ukazuje nám svou pestrobarevnou krásu. Proč se tedy neinspirovat a nenechat rozkvést i svůj šatník! Jemný decentní potisk fialek i výstřední velké květy můžete nosit úplně na všem –od kabelek, přes sandálky a trička až po sukně a samozřejmě šaty.


3 kousky, které by vám neměly chybět v podzimním šatníku

3 kousky, které by vám neměly chybět v podzimním šatníku

V každém ročním období existují věci, které prostě musíte mít. Jinak tomu není ani tento podzim. Ve vašem šatníku by rozhodně neměly chybět tři zásadní kousky, které to jsou? Čtěte dál a dozvíte se to.

Vyberte si obuv svých snů

Vyberte si obuv svých snů

Boty jsou nezbytnou součástí každého šatníku. Zejména ženy si pak často rády holdují ve výběru a následném nošení nejrůznějších typů bot. Obuv si většinou vybíráme podle toho, aby se nám pokud možno co nejvíce hodila k oblečení, které si chceme k dané příležitosti obléknout.