verze pro tisk

Jak se zbavit chloupků snadno a efektivně?

25. květen 2012

V současnosti patří odstraňování chloupků k běžným záležitostem. Většina z nás se jich zbavuje pravidelně, a to z nejrůznějších částí těla (nohy, paže, podpaží, intimní partie atd.).  Důvodem je nejen estetika, praktičnost, ale i hygiena.

 

Holení žiletkou

Nejjednodušším, nejrychlejším a hlavně bezbolestným způsobem odstraňování chloupků je tzv. mokré holení. Vybrat si můžete na trhu z celé řady nejrůznějších typů holítek. Zaměřte se na ty s pohyblivou hlavicí a s více čepelemi, které vám zaručí hladké oholení i na hůře přístupných místech vašeho těla. Určitě používejte pěnu, která zabrání podráždění pokožky, a poté oholená místa natřete hydratačním mlékem.

Nevýhodou této metody  je rychlé dorůstání chloupků, většinou už druhý, třetí den. Potrápit vás také mohou záněty vlasových váčků v podobě malých červených teček.

 

Elektronické oholení

Praktické je i suché holení pomocí holicího strojku, který chloupky také pouze odstraňuje z povrchu pokožky. Opět se jedná o rychlou techniku, která ale vaše nožky udrží hladké jen několik málo dní. I zde se můžete setkat  se zanícením  vlasových kořínků. Zkuste ošetřit pokožku po holení pleťovou vodou pro citlivou pleť nebo jiným přípravkem bez obsahu alkoholu.

 

Chemická reakce

Snadno a levně se zbavíte chloupků pomocí depilačních krémů a pěn. Tyto přípravky fungují na principu chemické reakce a chloupky rozpustí. Krém nanesete na pokožku tak, abyste překryly chloupky, necháte pár minut působit a poté setřete přiloženou špachtlí.


Tuto metodu nezkoušejte, pokud máte citlivou pokožku. Před prvním použitím si raději krém otestujte na malém místě na předloktí, a pokud nenastane reakce, zkuste to na nohou, rukou či v podpaží. Obličejové a intimní partie raději vynechte. Hedvábná pokožka vám vydrží až čtyři dny.

 

Voskování

Velmi účinné, ale bohužel bolestivé je odstraňování ochlupení pomocí vosků. Vybrat si můžete mezi studenou nebo teplou variantou.  Voskové pásky patří ke studené verzi, která je vhodná, když vás trápí rozšířené žilky na nohou. Úporné chloupky se jí však často ubrání.

Aplikaci horkého vosku spíše nechte na zkušené kosmetičce, která vám nanese hmotu na pokožku, postupně přikládá pásky a strhává. Skvělé je, že hladká pokožka vám vydrží dva až tři týdny.

Epilování

Mnoho drobných pinzet rotuje a vytrhává nežádoucí chloupky. Jde to rychle, ale ta bolest! Nicméně zvyknout se na to asi dá. Nespornou výhodou je snadná dostupnost získání hladné pokožky a její dlouhodobost (až 4 týdny). Pro odstranění musí být chloupky ale alespoň několik milimetrů dlouhé.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

5 způsobů odstraňování chloupků: Jaký si vybrat?

5 způsobů odstraňování chloupků: Jaký si vybrat?

Odstraňování chloupků je problém, který řeší každá žena. Existuje mnoho způsobů, jak se jich zbavit, ale který je ten nejlepší? Jeden je bolestivý, další krátkodobý. Najít takový, jenž vám bude naprosto vyhovovat nemusí být jednoduché. Čtěte dál a dozvíte se klady a zápory každé možnosti.

Seznamte se s cizincem online

Seznamte se s cizincem online

Léto se blíží mílovými kroky a vy byste se ráda vydala na dovolenou do zahraničí. Všechny vaše kamarádky jsou již zadané a vy v žádném případě nechcete cestovat samotná.


Andropharmia SLIM: bez diskuze nejlepší přípravek na hubnutí

Andropharmia SLIM: bez diskuze nejlepší přípravek na hubnutí

Hubnutí je běh na dlouhou trať, což jistě víte, pokud jste se už někdy snažili shodit pár kilogramů. Skvělým pomocníkem se může stát Andropharmia Slim, přírodní doplněk stravy na hubnutí. Pomůže vám zbavit se přebytečných kilogramů a nejen to, dokonce umí i velmi úspěšně bojovat proti celulitidě.

Líčení ve vyšším věku. Omládněte i bez zásahu plastických chirurgů!

Líčení ve vyšším věku. Omládněte i bez zásahu plastických chirurgů!

Nevíte, jak se ve vyšším věku nalíčit, abyste nepůsobila nepřirozeně a uměle? Starší ročníky se rozhodně nemusejí vzdávat kosmetiky, právě naopak, vhodná kosmetika vám léta ve tváři ubere. Ukážeme vám, jak na to!