verze pro tisk

Škola líčení: Jak získat působivý pohled?

30. červen 2012

Nalíčení očí by mělo být kontrastní, aby oči co nejvíce vynikly. Vybírejte si barvy, které se dobře kombinují a typově ladí s vaším přirozeným odstínem. Ideálně sáhněte po sadě očních stínů.

 

Zelené

Pokud jste majitelkou zajímavých zelených očí, tak vám budou slušet odstíny khaki, měděné, lososové nebo béžové. Zkuste si nakreslit tenkou hnědou linku nad linií horních řas a teprve nad ní aplikovat měděnou. Když nechcete používat linky, zvýrazněte řasy popelavě černou řasenkou.


Líčení vždy začínejte nejsvětlejším stínem z barevné škály. Rozetřete ho na celé víčko. Vytvoříte si tak podklad pro další aplikaci barev a projasníte celkový pohled. Olivově zelený oční stín naneste na rozhraní pohyblivého a pevného víčka – vytvoříte dojem hloubky. Na pohyblivé víčko také aplikujte zelenkavý stín, snažte se rozetřít přechod mezi stíny, aby líčení působilo přirozené. Ve finále zvýrazněte ještě řasy natočené kleštičkami černou řasenkou.

 

Modré

Oči v barvě moře vyniknou v tónech šedé, hnědé, světle fialové nebo růžové. Milovnice linek mohou vyzkoušet hnědou nebo stříbrnou těsně pod spodními řasami – váš pohled získá podmanivost.


Pohyblivé víčko přetřete hnědým stínem, pak použijte sypký stín v lila barvě nad horními řasami, který rozetřete roztracena až k očnímu koutku. Pro zvýraznění obkreslete linii řas ještě šedou oční linkou.

 

Čokoládové

Hnědým očím dodáte svůdnost a smyslnost díky odstínům v barvách země. Poohlédněte se tedy po hnědých, černých, broskvových nebo mandlových paletách stínů. Velký kontrast mezi černou, hnědou a béžovou dodá pohledu dramatický vzhled.


Při aplikaci tmavých očních stínů si dejte pozor, aby nepoškodily celý make-up. Nejprve na plochu očního víčka naneste sypký pleťový pudr – oční stíny vám pak vydrží krásné po celý den.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Jak získat objem ve vlasech?

Jak získat objem ve vlasech?

Toužíte po bohatém a objemném účesu? Podle statistik každá druhá žena si myslí, že by mohla mít více vlasů a objemnější účes. Poradíme vám, jaké přípravky jsou ty pravé pro získání nadýchané hřívy!

Jakým chybám se vyhnout při líčení?

Jakým chybám se vyhnout při líčení?

Myslíte si, že prohřešky, které můžete napáchat v líčení, nemohou být tak hrozné? Omyl, na první pohled je vidět, že se něco nepovedlo a navíc si dokonce můžete přidat léta. Čemu se při líčení vyvarovat, se dočtete v článku.


Aktuální trendy v líčení: Pastelové barvy

Aktuální trendy v líčení: Pastelové barvy

Přemýšlíte, s jakým typem make-upu tuto sezonu zabodujete? Díky novému pestrému líčení dekorativní kosmetikou máte možnost ohromit své okolí jedinečným vzhledem. Nebojte se kombinovat jemné barevné odstíny a ukažte svou krásu. Inspirujte se!

Vyzkoušejte zářivé letní líčení!

Vyzkoušejte zářivé letní líčení!

Přemýšlíte, které barvy stínů a rtěnek zabalit do své kosmetické taštičky na dovolenou, aby vám opravdu slušely a zároveň byly praktické a hlavně trendy? Inspirujte se našimi tipy pro letní denní i večerní líčení!