verze pro tisk

Péče o gelové nehty: Aby vám vydržely co nejdéle

7. srpen 2013

Stále více žen podléhá kouzlu gelových nehtů. Pakliže jsou perfektně udělány, vypadají skutečně náramně. Takzvané gelovky, jak se gelovým nehtům také říká, mají několik předností.

Kromě atraktivního vzhledu, což dokazují různé fotky gelových nehtů, na nich oceníte jejich dlouhou trvanlivost a odolnost, ale také kupříkladu ohebnost. Aby však měly tyto vlastnosti, musíte se o ně dobře starat a pokud možno se vyhýbat různým činnostem.

Záleží na kvalitě

Důležité je si zvolit opravdu kvalitní gelové nehty. Není přitom nutné chodit do kosmetického salonu, nehty si tímto způsobem můžete udělat sama doma.

Pokud jsou vytvořeny opravdu dobře, měly by vydržet klidně až tři týdny bez toho, abyste musela provádět nějaké složité úpravy.

Pozor na časté namáčení

Důležité je, abyste se vyvarovala jejich příliš častému namáčení. To by mohlo způsobit rychlejší opotřebování nehtů a zkrácení doby jejich trvanlivosti.

Prsty, na nichž jsou naneseny gelové nehty, je potřeba po každém kontaktu s vodou co nejdůkladněji otřít do sucha tak, aby se na nich nezačaly tvořit plísně.

Při běžných domácích činnostech, jako jsou mytí nádobí nebo úklid, vždy používejte rukavice. Zabráníte tak zbytečnému namáčení nehtů.

Používejte pilník

Pro úpravu gelových nehtů je doporučováno vyhýbat se klasickému zastříhávání, raději použijte pouze pilník, kterým nehty obrousíte.

Na to, že gelové nehty nejsou nezničitelné, myslete i během sportování či jiných aktivit. Snažte se vyvarovat toho, že by došlo k jejich polámání.

Zakupte si startovací sadu na gelové nehty

Pakliže si gelové nehty budete doma dělat vůbec poprvé, je dobré si přečíst nějaký návod na postup modeláže.

Doporučována je také startovací sada na gelové nehty, jejíž součástí je vše potřebné, co pro vytvoření krásných gelových nehtů budete potřebovat.

-obs-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Postup, jak na gelové nehty doma: Jak okouzlit pěstěnými nehty?

Postup, jak na gelové nehty doma: Jak okouzlit pěstěnými nehty?

Pěstěné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Skvělou volbou jsou gelové nehty, ale pravidelná návštěva kosmetických salónů se prodraží. Víte, jak ušetřit? Poradíme vám postup, jak si vytvořit gelové nehty doma.

Gelové nehty: Jak na doplnění doma?

Gelové nehty: Jak na doplnění doma?

V prvním článku o gelových nehtech jste se mohli dočíst, proč tvořit gelové nehty z pohodlí domova, co vám to přinese a hlavně jakou výbavu potřebujete. Je tam také popsán postup, jak si vytvořit první gelové nehty. Dnes se budeme věnovat doplnění gelových nehtů vlastními silami.


Krásná i v zimě: Péče o vlasy a pokožku

Krásná i v zimě: Péče o vlasy a pokožku

Každé roční období s sebou přináší různé nároky na péči o pleť i vlasy. V létě si musíme poradit s vytrvalým slunečním svitem a v zimě naopak se zimou a vysušováním pokožky mrazy. Čím můžete oživit své vlasy a pleť, když venku přituhuje?

Umělé nehty? Proč ne.

V dnešní době můžete potkat stále více žen a mladých dívek s nádherně upravenými dlouhými nehty. Pokud si také říkáte, že byste si taky takové přála, ale příroda vám prostě nenadělila, nevadí. Nehty, které dnes vidíte tak nádherně namalované, dokonale tvarované a upravené ve většině případů už stejn…