verze pro tisk

Náušnice - našli jsme ty pravé pro vás!

23. červen 2012

Vybíráte náušnice nahodile, podle toho, co se vám zrovna líbí, nebo co zrovna „letí“? Pak možná děláte chybu. Je sice hezké nosit náušnice, které se vám opravdu hrozně moc líbí a na stojánku v obchodě se nádherně blyští, ale raději si je vyzkoušejte. Nemusí se vůbec hodit k vašemu tónu pleti, nebo typu obličeje. Pokud ovšem poslechnete naše rady, nešlápnete při výběru náušnic vedle.

Výběr náušnic dle tvaru Vašeho obličeje

Srdcový tvar obličeje

Vy prostě musíte mít visací náušnice ve své šperkovnici! Nejenže vypadají opravdu skvostně a dodají vám punc hollywoodské divy, ale také váš obličej opticky prodlouží, a to vám bude velmi lichotit. Nebojte si k nim vzít i ladící náhrdelník, který odpoutá pozornost a zmíní ostrý úhel brady.

 

Kulatý tvar obličeje

Váš výběr náušnic by měl být soustředěn na dva tvary: kruh a obdélník. Oba dva tvary náušnic jsou pro vás velmi vhodné. Když je ještě sladíte s náhrdelníkem, který opticky prodlouží tvář, máte vyhráno.

 

Obdélníkový tvar obličeje

Pro vás se nejvíce hodí náušnice ve tvaru slzy. Pokud se vám tento typ šperku nelíbí, volte krátké a kulaté náušnice.

 

Oválný tvar obličeje

Stejně jako u výběru účesu i tady platí, že oválnému obličeji sluší snad všechno. Ale výjimečně dobře na vás budou vypadat dlouhé visací náušnice nepravidelného tvaru.

 

Výběr náušnic dle podtónu pleti

Důležité také je vědět, jestli máte studený podtón pleti, nebo teplý podtón pleti. Podle toho je také vhodné náušnice vybírat. A jak to vlastně zjistíte? Najděte oblast na těle, kde jsou vidět žíly. Nejlépe k tomuto účelu poslouží zápěstí. Všímejte si barvy svých žil. Pokud jsou namodralé, pak máte studený typ pleti. Většina lidí je tohoto typu, a to i lidé s tmavší kůží. Pokud vaše žíly mají spíš nazelenalou barvu, pak máte teplý typ pleti.

 

Studený podtón pleti

Pokud jde o kovy, ze kterých mají být náušnice vyrobeny, tak vybírejte mezi platinou, stříbrem a bílým zlatem. Žlutým kovům se spíše vyhněte. Také vám velmi budou slušet kamínky, diamanty a jiné drahokamy a v neposlední řadě perly. A jakou barvu náušnic ideálně zvolit? Naprosto perfektní bude růžová, fialová, karmínově červená a všechny odstíny modré.

 

Teplý podtón pleti

Vám naopak žluté kovy (mosaz, zlato, cín, měď) velmi sednou. Slušet vám budou i kamínky zdobené náušnice, ale kamínky musí být v teplých barvách. Pely vám sluší také, ovšem pouze vsazené do zlata. Ideální barvy pro vás jsou: hnědá, oranžová, tyrkysová, meruňková a všechny tóny zelené a žluté.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Najděte ty pravé barvy pro vás v 5 krocích

Najděte ty pravé barvy pro vás v 5 krocích

Nevíte, jaké barvy vám sluší? Pomůžeme vám najít ty pravé barvy pro vás v 5 jednoduchých krocích!

Plesové šaty: Jak si vybrat ty pravé?

Plesové šaty: Jak si vybrat ty pravé?

Blíží se plesová sezóna. Nevejdete se do loňských šatů nebo už se vám jenom nelíbí? Nebaví vás na každý ples nosit ty stejné? Poradíme vám, jaké plesové šaty si vybrat, abyste v nich zazářila.


Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

Oční stíny jsou ozdobou celého make-upu. Nejen, že vám zvýrazní oči, ale také je můžete sladit se svým outfitem. Víte, jaké barvy vám sluší, a kterým je lepší se vyhnout?

Ozdobte své tělo piercingem

Ozdobte své tělo piercingem

Piercing na správném místě může být hezkou ozdobou. Bojíte se bolestivé aplikace? Poradíme vám, co je dobré před samotným propíchnutím vědět a jaké místo pro piercing zvolit.