verze pro tisk

Nákup vůní: Jak poznat tu pravou?

10. říjen 2013

Je velmi příjemné, když kolem vás projde člověk a za ním se nese vábivá vůně, za každým takovým se jistě otočíte. Říkáte si, že ať koupíte jakoukoliv vůni, nikdo se za vámi neotáčí? Tajemství je ukryto nejen v parfému samotném, ale i v jeho používání.

Jak si vybrat vůni?

parfumeriích naleznete papírové proužky, které se používají k nanesení vůně a jejímu očichání. Z těchto papírků ovšem poznáte vůni jen orientačně. Nikdy si nekupujte parfém po zkoušce na tento papírek. Parfém bude úplně jinak vonět na kůži, takže si pamatujte, že při posuzování jej musíte nanést na svou pokožku.

Zkoušení vůní je běh na dlouhou trať a to hlavně kvůli tomu, že si na sebe můžete nanést maximálně čtyři různé voňavky. Kdyby jich bylo více, tak už byste nebyly schopné rozeznat jednotlivé vůně od sebe.

Při vybírání vůně si dopřejte dostatek času. Musí se totiž dostat na řadu všechny složky vůně. Jako první cítíte hlavu, ta se uvolňuje po nanesení.

Jako druhé přichází na řadu srdce, rozvíjí se asi deset minut od stříknutí.

Poslední je základ, ten zůstává na pokožce nejdéle a měly byste jej cítit i několik hodin po posledním použití voňavky.

Kam nanést, aby byla vůně intenzivní?

V první řadě záleží na tom, jaký typ voňavky máte. Pravý parfém obsahuje 15 – 30 % vonných složek, parfémovaná voda (EDP) má 8 – 15 %, toaletní voda (EDT) 4 – 8 % a kolínská má 3 – 5 % vonných složek.

Vůni nanášejte na tepající místa, tak bude snadněji docházet k jejímu uvolnění (zápěstí, krk, loketní a kolenní jamky). Ženy s dlouhými vlasy jich mohou též využít k nástřiku voňavky. Když si jemně stříknete ke konečkům, tak kdykoliv pohodíte hlavou nebo vám vítr rozcuchá vlasy, bude se kolem vás linout příjemná vůně.

I vy můžete příjemně vonět po celý den, stačí když se budete řídit jednoduchými pravidly výběru vůně a hlavně nanášet parfém na ta správná místa. Vyzkoušejte a uvidíte, že budete neodolatelná.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

Oční stíny jsou ozdobou celého make-upu. Nejen, že vám zvýrazní oči, ale také je můžete sladit se svým outfitem. Víte, jaké barvy vám sluší, a kterým je lepší se vyhnout?

Barevná typologie: Jak poznat, ke kterému typu patříte?

Barevná typologie: Jak poznat, ke kterému typu patříte?

Jak je možné, že ten krásný svetr tolik sluší vaší přítelkyni, ale když si ho vezmete vy, tak zjistíte, že vůbec nevypadá tak skvěle? Vysvětlení je jednoduché, existuje více různých typů žen a podle toho, do které skupiny patříte, zjistíte, že některé barvy vám sluší více než jiné.


Může se kosmetika zkazit aneb jak poznat, kdy ji přestat používat?

Může se kosmetika zkazit aneb jak poznat, kdy ji přestat používat?

Minimální trvanlivost na potravinách jistě sleduje každý, ale hledala jste někdy na obalu krému, do kdy jej můžete bez problémů používat? I kosmetika má určitou trvanlivost a nelze předpokládat, že prostě vydrží věčně.

Malé černé aneb šaty pro všechny příležitosti

Malé černé aneb šaty pro všechny příležitosti

Malé černé, anglicky little black dress jsou šaty pro každou příležitost. Nesmí chybět v šatníku žádné ženy. Ještě je nemáte? Přečtěte si naše tipy na jejich nákup a nošení. Pak můžete vyrazit do obchodu shánět vaše nové šaty na všechno.