verze pro tisk

Najděte ty pravé barvy pro vás v 5 krocích

18. květen 2012

Určitě to znáte, vyrazila jste na nákupy a zahlédnete úžasný módní kousek. Háček je jen v tom, že je výrazně barevný. Hlavou se vám hned začne honit, zda se k vašim vlasům tenhle odstín hodí, jestli v tom nebudete nevýrazná a tak podobně. Vědět, jaké barvy se k vám hodí je velmi důležité. Těmi pravými barvami pro vás můžete totiž podtrhnout svou krásu. V následujících 5 krocích se dozvíte, jak si vybrat ty pravé barvy, kterými by měl hrát váš šatník.

 

Ty pravé barvy pro vás dle barvy vlasů

  • Blondýnky – Vypadají úžasně v zářivých barvách – oranžové, malinové. Sluší jim i chladné tóny, alespoň většinou.
  • Brunetky – Zelená, čokoládová, rezavá, khaki, jasně červená, to jsou ty pravé barvy pro vás!
  • Zrzky – Zrzkám opravdu moc sluší smaragdově zelená, hnědá, zrzavá a cihlově červená barva.

Ty pravé barvy dle odstínu kůže

Existuje jednoduchý trik, který odhalí, zda vám budou slušet spíše chladné či teplé barvy. Stiskněte na chvíli špičku vašeho prstu. Pokud se zabarví do růžova až fialova, budou vám slušet spíše chladné tóny. Pokud se zabarví do teple červené, broskvové, či korálové, budou vám slušet teplé tóny.

Vybíráme ty pravé barvy v obchodě

Nebojte se zajít do obchodů a vyzkoušet všechno, co vás napadne! Důležité je, abyste oblečení nezkoušela pod umělým světlem, které zkresluje realitu. Vždy se v zrcadle důkladně prohlédněte a zjišťujte, jestli oblečení ladí s vaší pletí, vlasy a osobním stylem.

Slaďte oblečení s vlasy

Další možností je sladit váš outfit s barvou vašich vlasů. Můžete si být jisti, že nešlápnete vedle. Navíc opticky takovéto ladění vzhledu dělá dojem, že jste vyšší, než ve skutečnosti jste. Jediný, komu tento styl kombinování barev nesluší jsou ženy s již šedými vlasy, ty by měly volit sytější a výraznější barvy.

  • Blondýnky – Blondýnky by měly nosit odstíny žlutou, béžovou, slonovou kost, smetanovou, perlovou a vanilkovou barvu.
  • Brunetky – Pro brunetky jsou ty pravé barvy: čokoládová, oříškově hnědá, kávová a velbloudí hnědá.
  • Zrzky – K zrzkám se hodí rezavé, bronzové, červené a terakotové ladění.
  • Černovlásky – Mají to nejjednodušší. Černá je sexy, zeštíhluje a vypadá vždy elegantně.

Určení pravých barev pro vás od profesionála

Pokud jste opravdu bezradná ohledně výběru barev, nebojte se kontaktovat profesionály. Možností je hned několik. Existují studia, kde vám na míru připraví celkovou proměnu vašeho looku. Pokud jste však se svým vzhledem jinak spokojená, jen nevíte, jaké oblečení a barvy by vám slušely, vyhledejte módní stylistku. Ukáže vám paletu barev, které vám budou lichotit a můžete ji sebou vzít i na nákupy.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Trendy jarní barvy - budou vám slušet?

Trendy jarní barvy - budou vám slušet?

Sledujete jarní trendy? Pak je tento článek určen přímo vám. Přinášíme vám nejvíce trendy barvy jara. Bude vám slušet malinově červená, nebo výrazná oranžová? Čtěte dál!

Náušnice - našli jsme ty pravé pro vás!

Náušnice - našli jsme ty pravé pro vás!

Nevíte, jaké náušnice vám sluší? Váháte pokaždé při výběru náušnic? Pak vám tento článek pomůže najít ty pravé náušnice pro vás!


Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

Oční stíny jsou ozdobou celého make-upu. Nejen, že vám zvýrazní oči, ale také je můžete sladit se svým outfitem. Víte, jaké barvy vám sluší, a kterým je lepší se vyhnout?

Plesové šaty: Jak si vybrat ty pravé?

Plesové šaty: Jak si vybrat ty pravé?

Blíží se plesová sezóna. Nevejdete se do loňských šatů nebo už se vám jenom nelíbí? Nebaví vás na každý ples nosit ty stejné? Poradíme vám, jaké plesové šaty si vybrat, abyste v nich zazářila.