verze pro tisk

Jak si udržet hebké ruce?

9. říjen 2013

Naše ruce jsou vystavovány mnoha nepříznivým vlivům. Aby zůstaly hebké a mladistvé je potřeba se o ně starat. Jak vyzrát na mrazy a udržet pokožku na rukách nepoškozenou? Čtěte dál a zjistíte, jak je péče o ruce snadná.

Jak chránit ruce při práci?

Ruce velmi namáháte nejen mytím nádobí a úklidem, ale i stykem s různými povrchy a jinou prací. Zbytek těla si chráníte, ale na ruce se často zapomíná, a proto je potřeba jim věnovat dostatečnou péči.

První pravidlo zní, pokud je to možné, tak si berte při jakékoliv činnosti, ať už se jedná o zahradničení či úklid, ochranné rukavice. Prokážete tím svým rukám velkou službu.

Trochu jinou kapitolou je mytí nádobí, málokdo by to dělal v rukavicích. Musíte se zaměřit na něco jiného, a to výběr správného mycího prostředku. Při jeho nákupu dbejte na složení, musí být šetrné k vaší pokožce.

(Nad)standardní péče o ruce

Péče o ruce není složitá záležitost, a proto byste ji neměla vynechávat. Hlavním produktem, který musíte doma bezpodmínečně mít, je krém na ruce. Nezáleží na značce, ale měl by vám vyhovovat, jak konzistencí tak vlastnostmi.

Připravte se na to, že než si oblíbíte nějaký krém, tak to možná bude chvíli trvat a pár výrobků vyzkoušíte. Krém, který používá vaše kamarádka a je s ním nad míru spokojená, vám vůbec nemusí sedět.

Ruce si mažte několikrát denně, kdykoliv pocítíte, že je pokožka vysušená a kůže se stahuje. Krém mějte vždy při ruce. Pokud je pro vás klasická tuba příliš velká a nevejde se do už tak přeplněné kabelky, kupte si mini balení.

Svým rukám můžete poskytnout i trochu nadstavbovou péči, noční hydratační kúru. Ta zajistí vaší pokožce dokonalé zvláčnění a navíc ji hydratuje do hloubky. Na kúru budete potřebovat vhodný krém na ruce a bavlněné rukavičky. Obojí se dá bez problému zakoupit v drogerii.

Před spaním namažete ruce silnější vrstvou krému a nasadíte si rukavičky. Kúra působí, zatímco vy spíte. Po probuzení sundáte rukavičky a uvidíte, jak budou vaše ruce hebké. Proces můžete kdykoliv zopakovat.

V drogeriích si můžete koupit i speciální hydratační rukavice, které jsou napuštěné různými oleji a plní v podstatě podobnou funkci jako noční kúra. Stojí kolem 200 Kč.

Jak vyzrát nad mrazivým počasím?

Nejvíce ruce trpí při zimních mrazivých dnech. Mnoho lidí nenosí rukavice, což je to nejhorší, co můžete udělat. Poté se musíte potýkat s promrzlými a zarudlými klouby, pálením a rozpraskanou pokožkou.

Všem problémům se vyhnete tím, že budete nosit rukavice. V kombinaci s pravidelným používáním krému na ruce bude pokožka hydratovaná i v zimě.

Sami vidíte, že péče o ruce není tak složitá a navíc se ani neprodraží na rozdíl od jiných zkrášlovacích prostředků. Nemusíte jí věnovat hodiny svého drahocenného času. Stačí si párkrát během dne namazat ruce krémem a dodržovat pár zásad.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Čtěte také...

Jak udržet krk v teple? Šátky, šály a nákrčníky v akci

Jak udržet krk v teple? Šátky, šály a nákrčníky v akci

Podzim je v plném proudu a stejně jako si chráníte ruce rukavicemi je nutné sáhnout i po něčem hřejivém na krk. Nosíte šátky a šály? V článku se dočtete, proč byste měla a hlavně kde si je můžete koupit a přitom ušetřit.

Sametová pokožka? Žádný problém!

Sametová pokožka? Žádný problém!

Trápí vás suché lokty, hrubé ruce, unavené oči nebo zrohovatělá kůže na patách? Řešení je jednoduché! Dopřejte nejvíce namáhaným částem svého těla ozdravný rituál v podobě výživné masky.


Rychle krásná : Šest kosmetických tipů pro efektivní péči

Rychle krásná : Šest kosmetických tipů pro efektivní péči

Zvládáte každodenní kolotoč v práci, staráte se o rodinu, o domácnost a na péči o sebe už vám příliš času nezbývá? Naštěstí existují téměř zázračné kosmetické přípravky, které rychle dodají unavené pokožce potřebnou energii, rozzáří vysušené vlasy a omladí vaši pleť. Vyzkoušejte, co dokážou!

3 tipy, jak zvýraznit rty

3 tipy, jak zvýraznit rty

Většina žen si maluje oči a na rty často zapomíná. Platí sice pravidlo, že pokud zvýrazníte oči, tak rty by již neměly přivádět pozornost, ale balzámem či leskem rozhodně nic nezkazíte. Poradíme vám, jak ústa nalíčit, aby byly v souladu s celým vaším make-upem.