verze pro tisk

Jak se starat o zimní obuv?

11. prosinec 2013

Zimní boty dostávají díky počasí velmi zabrat. Aby celou sezónu vypadaly jako nové, tak se o ně musíte pravidelně starat. Ne nadarmo se vás v obchodě ptají, zda chcete k novým botám i ochranný sprej. Většina lidí jej odmítne, ale to je první chyba, kterou uděláte.

Různé materiály

Zimní obuv je vyráběna z různých materiálů a podle toho k ní musíte také přistupovat. Jinak budete pečovat o kožené a jinak o semišové kozačky. Když si budete boty kupovat, tak si nechte doporučit vhodný impregnační sprej.

Impregnační spreje

Na nové boty nastříkejte poprvé více impregnačních vrstev. Během zimního období byste měla nástřik na botách pravidelně obnovovat, protože díky dešti a sněhu se smývá. Spreje nejsou tak drahé, abyste si je nemohla dovolit a vašim botám opravdu pomohou.

Sušení bot

Velmi často se vám stane, že se boty promočí. Pak je potřeba je řádně usušit. Kožené boty nikdy nesušte na topení, mohla by se poškodit struktura kůže. Nemusí to prospívat ani botám vyrobeným z jiných materiálů. Nechávejte boty volně proschnout.

Nejlepší je sáhnout po novinách a boty s nimi vycpat. Nasáknou do sebe vnitřní vlhkost. Správně byste neměla každý den nosit stejné boty, jelikož se vám v kozačkách noha potí a pokud je oblékáte stále znovu a znovu, tak nikdy nemohou plně uschnout.

Zápach z bot

Hlavně v zimě, kdy celý den trávíte v zateplených kozačkách se vaše nohy potí. Zjistíte to po sundání bot šířením nepříjemného zápachu.  Zabránit tomu, je velmi jednoduché, stačí používat deodorační sprej.

Patřila jste k těm ženám, které impregnační spreje nepovažovaly za důležité? Nyní už víte, že péči o obuv byste neměla podceňovat. Impregnační spreje vašim botám hodně pomohou. Až vám jej bude příště prodavačka nabízet, ne že nad ním jen mávnete rukou.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Vyberte si obuv svých snů

Vyberte si obuv svých snů

Boty jsou nezbytnou součástí každého šatníku. Zejména ženy si pak často rády holdují ve výběru a následném nošení nejrůznějších typů bot. Obuv si většinou vybíráme podle toho, aby se nám pokud možno co nejvíce hodila k oblečení, které si chceme k dané příležitosti obléknout.

Jak vybrat zimní bundu nebo kabát?

Jak vybrat zimní bundu nebo kabát?

Zima se blíží a místo kožených bund a pršipláštíků budete muset sáhnout po teplejších bundách či kabátech. Co si ale pořídit, abyste zároveň byla in? Poradíme vám, v čem se neztratíte.


Jak se starat o mastné vlasy?

Jak se starat o mastné vlasy?

Mastné vlasy jsou velmi nepříjemné a umí pěkně otravovat život. Ženy, které je nezažily to nepochopí. Těžko budete vysvětlovat někomu, kdo si hlavu umyje jednou týdně a stačí mu to, jaké je to si každý den mít vlasy.

Moderní kožené pánské tenisky české kvality: Pohodlná obuv od jara do podzimu

Moderní kožené pánské tenisky české kvality: Pohodlná obuv od jara do podzimu

Dáváte při koupi obuvi přednost české kvalitě před laciným zbožím z Asie? Pak vás potěší novinka, kterou představuje internetový obchod BotyLuks.cz. Na trh totiž přichází s elegantními pánskými teniskami.