verze pro tisk

Jak se starat o mastné vlasy?

3. prosinec 2013

Mastné vlasy jsou velmi nepříjemné a umí pěkně otravovat život. Ženy, které je nezažily to nepochopí. Těžko budete vysvětlovat někomu, kdo si hlavu umyje jednou týdně a stačí mu to, jaké je to, si každý den mít vlasy.

Mytí vlasů

Je to hrozný pocit být někde na veřejnosti vědět, že máte mastné vlasy. Nejlepším řešením je jejich každodenní mytí. To ovšem zase může způsobit jiné problémy. Často se tedy můžete sice setkat s mastnými vlasy, ale i přes to se vám mohou třepit konečky. I mastné vlasy mohou mít lupy.

Snažte se vlasy mít co nejméně to jen jde. Je jasné, že když máte večer akci, tak si vlasy klidně umyjete i dvakrát denně, protože potřebujete, aby byly krásné. Ale je víkend a nikam se nechystáte? Nechte vlasy odpočinout.

Jak vybírat vlasovou kosmetiku?

Rozhodně byste neměla sáhnout po šamponu, který je právě po ruce. Šampon na vlasy vždy pečlivě vybírejte, aby se hodil pro mastné vlasy. Někdy se vyplatí zainvestovat a vyzkoušet dražší značku. Oslovit můžete i svého kadeřníka, ten vám s výběrem vlasové kosmetiky jistě poradí a doporučí vhodnou značku.

Nezapomínejte na použití kondicionéru. Myslíte, že se po něm více mastí vlasy? Pokud jej používáte běžným způsobem tak ne. Nanášejte jej spíše ke konečkům. Kořínky nemusíte zbytečně zatěžovat.

Suchý šampon na vlasy

Potřebujete někam rychle vyrazit, ale nestihnete si umýt hlavu? Naštěstí existují tzv. suché šampony. Ty se prodávají ve formě sprejů. Jednoduše je nanesete na vlasy, učešete a můžete vyrazit.

I s mastnými vlasy se dá existovat, chce to jen nepodceňovat péči o ně. Pravidelnému mytí se asi nevyhnete, ale uvidíte, že při používání správné vlasové kosmetiky budou vaše vlasy vypadat zdravě a upraveně.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Máte polámané a mastné vlasy? Změňte péči o ně

Máte polámané a mastné vlasy? Změňte péči o ně

Špatná péče o vlasy způsobuje jejich lámání, dochází i ke zvýšení tvorby mazu, takže jsou pak nepřirozeně mastné. Trpíte i vy těmito problémy? Pak vám poradíme, jak na správnou péči o vlasy.

Jak se starat o zimní obuv?

Jak se starat o zimní obuv?

Zimní boty dostávají díky počasí velmi zabrat, aby celou sezónu vypadaly jako nové, tak se o ně musíte pravidelně starat. Ne nadarmo se vás v obchodě ptají, zda chcete k novým botám i ochranný sprej. Většina lidí jej odmítne, ale to je první chyba, kterou uděláte.


Jak pečovat o suché vlasy?

Jak pečovat o suché vlasy?

Máte suché vlasy a marně se snažíte docílit lesku? Starat se o suché vlasy není jednoduché. Poradíme vám pár tipů, jak se vyhnout roztřepeným konečkům a jiným problémům.

Krása pod maskou. Vraťte vlasy a pleť do kondice!

Krása pod maskou. Vraťte vlasy a pleť do kondice!

Víte, jak jednoduše a intenzivně zregenerovat svou pokožku? Jak rychle získat zpět svěží vzhled a lesklé vlasy? Dopřejte si skvělou relaxaci a novou formu pomocí nejrůznějších masek! Jejich využití je široké – od hlavy až k patám. V dnešním článku jsme vyzkoušeli za vás, které masky jsou ideální pro…