verze pro tisk

Jak pečovat o suché vlasy?

4. prosinec 2013

Máte suché vlasy a marně se snažíte docílit lesku? Starat se o suché vlasy není jednoduché. Poradíme vám pár tipů, jak se vyhnout roztřepeným konečkům a jiným problémům.

Vlasová kosmetika

Abyste svoje vlasy dokázala zkrotit, tak musíte v první řadě používat kvalitní kosmetiku. Nebojte se do ní investovat. Přípravky, které budete kupovat by v každém případě měly mít označení, že jsou vhodné pro suché vlasy, aby k nim byly dostatečně šetrné.

Základem je správný šampon, který by měl mít hlavně vyživující účinky. Rozhodně byste neměla zapomínat na kondicionér. Sice se musí oplachovat a jeho použití je zdlouhavější, ale opravdu vám pomůže.

Pro vyživení vlasů můžete používat i různá bezoplachová séra, která nanesete po umytí a vlasy upravíte obvyklým způsobem.

Vlasové masky

Výborným lékem na suché, polámané a matné vlasy jsou vyživující masky. Používat byste je měla pravidelně jednou týdně. Kvalitní masky si můžete zakoupit v drogerii nebo sáhnout do domácích zásob.

Výborné účinky má panenský olivový olej, ze kterého si můžete udělat i zábal na celou noc. Olej pak jednoduše z vlasů vymyjete šamponem.

Péče o vlasy

Jestliže máte suché vlasy, tak je nemyjte, pokud to není to nutné. Zbytečně je tak zatěžujete. Rozmyslete si i případné fénování. Nejlepší je nechat vlasy volně proschnout a dále je nemučit.

Než se vám vlasy spraví, zkuste nepoužívat žehličku ani kulmu. Všechny tyto zkrášlovací nástroje je akorát více vysušují. Když se použití nemůžete vyhnout, tak si alespoň kupte kvalitní ochranný sprej na vlasy, který vždy nanesete před použitím žehličky, fénu nebo kulmy.

Roztřepené konečky

Jedním z mnoha problémů suchých vlasů jsou i roztřepené konečky. Na ně pomůže jedině pravidelné zastřihování a používání vhodných sér, které konečky vyživují.

Zdravých a lesklých vlasů docílíte jedině pravidelnou péčí a používáním kvalitních výrobků. Na vlasové kosmetice nešetřete. Nezapomínejte ani na návštěvy u vaší kadeřnice.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Dlouhé vlasy: Na které problémy se připravit?

Dlouhé vlasy: Na které problémy se připravit?

Jestliže máte dlouhé vlasy, tak jistě znáte problémy s tím spojené. Udržet je pořád krásné může být pořádná fuška. Poradíme vám pár tipů, které vám pomohou, aby vaše vlasy nebyly tak zničené, ale vypadaly svěže a zdravě.

Jak se starat o mastné vlasy?

Jak se starat o mastné vlasy?

Mastné vlasy jsou velmi nepříjemné a umí pěkně otravovat život. Ženy, které je nezažily to nepochopí. Těžko budete vysvětlovat někomu, kdo si hlavu umyje jednou týdně a stačí mu to, jaké je to si každý den mít vlasy.


Jak pečovat o nohy?

Jak pečovat o nohy?

Každý den jsou naše chodidla a nohy velmi namáhané. Málokterá žena jim však věnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Bolí vás často chodidla? Poradíme vám, jak se o ně starat a dopřát jim dostatek odpočinku.

Jak pečovat o pleť?

Jak pečovat o pleť?

Ženy ve všech věkových kategoriích řeší různé problémy s pletí. Jedny mají suchou pokožku, jiné příliš mastnou a ženy v pokročilém věku již řeší vrásky. Jak se o pokožku na obličeji starat, aby byla dlouho krásná? Dopřávejte jí pravidelnou péči a uvidíte, že se vám za to odvděčí.