verze pro tisk

Jak na čištění kožených bot?

17. duben 2015

Kožené boty patří spíše k luxusnějším produktům, zejména pokud jsou vyrobeny z pravé kůže. O to více byste se o ně měli starat. Jedině pravidelná péče vám zajistí, že boty i po dlouhodobém nošení na povrchu nepopraskají.

Kůže na botách se chová podobně jako lidská kůže. Rozdíl však spočívá v tom, že už není živá. Právě proto je nutné jí dodávat živiny, aby zůstala co nejdéle přirozeně jemná a nedošlo k jejímu poškození.

Čištění kožených bot není nijak zvlášť složité, musíte si však opatřit kvalitní krém na boty, případně také vosk. Samozřejmě nesmí chybět ani vhodný kartáč.

Denní údržba kožených bot

Denní péče zahrnuje čištění od prachu a bláta, které se na obuv dostanou i během kratší chůze po relativně čisté ulici. Na prach a další nečistoty vezměte vhodný kartáč na boty. Nesmí být příliš drsný, aby nedošlo k poškození struktury kůže.

Pokud na obuvi i po kartáčování ulpívají nečistoty, omyjte je hadrem navlhčeným v čisté vodě. Rozhodně nepoužívejte nějaké agresivní čisticí prostředky, které by kůži poškodily.

Kůži ošetřujte také speciálními krémy a vosky

Kůže časem ztrácí svůj lesk. Je to způsobeno právě nedostatečným přísunem živin. Na koženou obuv tak zcela jistě použijte jednou za pár dní kvalitní vosk a krém na boty. Pomocí krému kůži dodáte potřebné živiny.

Krém jednoduše nanesete na čistý hadřík a jemně rozetřete po celém povrchu obuvi. Před tím však nezapomeňte boty očistit od prachu a bláta.

Pro zvýraznění lesku doporučuji kromě krému použít ještě vosk na boty. Opět jej nanesete na hadřík (může být lehce vlhký) a jemnými krouživými pohyby ho vetřete do kůže. Stačí pár minut a vaše kožené boty se budou lesknout stejně, jako když jste si je koupili.

Pořiďte si značkovou obuvní kosmetiku z Francie

Na čištění obuvi používejte pouze kvalitní přípravky. Účinné a šetrné krémy a vosky na boty pořídíte v internetovém obchodě Čistéboty.cz, který je výhradním prodejcem značkové francouzské obuvní kosmetiky Famaco pro Českou republiku. V eshopu zakoupíte i další potřeby – kartáče na boty, napínáky, tkaničky či obouvací lžíce. V nabídce nechybí ani kompletní sady, jež obsahují vše potřebné pro péči o obuv.

Komerční sdělení

-pla-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Krásná i v zimě: Péče o vlasy a pokožku

Krásná i v zimě: Péče o vlasy a pokožku

Každé roční období s sebou přináší různé nároky na péči o pleť i vlasy. V létě si musíme poradit s vytrvalým slunečním svitem a v zimě naopak se zimou a vysušováním pokožky mrazy. Čím můžete oživit své vlasy a pleť, když venku přituhuje?

V rukou profesionální kosmetičky.

V rukou profesionální kosmetičky.

Která z nás by nechtěla mít zdravou a svěží pleť? Pokud se chcete zbavit povadlé pleti, nedokonalostí ve tváři nebo toužíte po krásně klenutém obočí, vsaďte na péči profesionála.


Jak vybrat zimní bundu nebo kabát?

Jak vybrat zimní bundu nebo kabát?

Zima se blíží a místo kožených bund a pršipláštíků budete muset sáhnout po teplejších bundách či kabátech. Co si ale pořídit, abyste zároveň byla in? Poradíme vám, v čem se neztratíte.

Jaký typ pleti máte?

Jaký typ pleti máte?

Abyste mohla o svou pleť správně pečovat, je důležité vědět, jaký typ pleti máte. Rozpoznat to není složité. My vám poradíme, jak o každý z druhů pleti a správně pečovat.