verze pro tisk

Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

14. listopad 2013

Oční stíny jsou ozdobou celého make-upu. Nejen, že vám zvýrazní oči, ale také je můžete sladit se svým outfitem. Víte, jaké barvy vám sluší, a kterým je lepší se vyhnout?

Oční stíny podle barvy očí

Pří výběru očních stínů se můžete řídit barevnou typologií. Ne vždy se však dá naprosto jednoznačně určit. Pokud jste na vážkách, tak můžete zkusit kombinovat barvy, které se hodí přímo k vašim očím.

Začneme s hnědoočkami, tyto ženy mají oči sami o sobě dost výrazné. Pro každodenní nošení můžete sáhnout po béžové či světle hnědé, spíše volte odstíny do zlatova. Pokud jdete na večírek a potřebujete výraznější líčení, tak se nemusíte bát ani fialové a růžové.

Modrooké ženy by měly používat tmavší hnědou, růžovou či fialovou. Tyto odstíny slouží ke zvýraznění vašich očí. Nemusíte se bát ani šedé a kouřového líčení.

Jestliže máte zelené oči, tak vám budou slušet stíny, které vaše oči krásně orámují. Vyzkoušejte fialovou, růžovou či hnědou. Ženy s šedýma očima zazáří v kovových odstínech, modré či tmavě fialové.

Jaké oční stíny nakupovat?

Kupujte si jedině značkové oční stíny, ty vám na víčku vydrží opravdu dlouho. Stíny z tržnice sice vypadají krásně a pyšní se mnoha barvami, ale bohužel se z víčka brzy začnou ztrácet.

Výdrž očních stínů můžete podpořit i podkladovou bází, kterou nanesete na víčka a pak aplikujete oční stíny. Stíny by vám měly bez problémů vydržet celý den.

Možná si říkáte, že nákup samotných odstínů vyjde poměrně draze. Navíc si ani nemusíte být jistá, zda vám barva sedne. Skvělým řešením je nákup celé paletky očních stínů. Na výběr máte opravdu velké množství a můžete zvolit i palety laděné do různých odstínů.

Chvíli vám možná bude trvat, než si přijdete na to, jaké barvičky vám sluší, ale nevěste hlavu, dříve nebo později ty své jistě objevíte. Pokud jste opravdu na vážkách, tak si nechte poradit od kosmetičky. Uvidíte, že se správnými očními stíny hned každého zaujmete.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Barevná typologie: Jak poznat, ke kterému typu patříte?

Barevná typologie: Jak poznat, ke kterému typu patříte?

Jak je možné, že ten krásný svetr tolik sluší vaší přítelkyni, ale když si ho vezmete vy, tak zjistíte, že vůbec nevypadá tak skvěle? Vysvětlení je jednoduché, existuje více různých typů žen a podle toho, do které skupiny patříte, zjistíte, že některé barvy vám sluší více než jiné.

Může se kosmetika zkazit aneb jak poznat, kdy ji přestat používat?

Může se kosmetika zkazit aneb jak poznat, kdy ji přestat používat?

Minimální trvanlivost na potravinách jistě sleduje každý, ale hledala jste někdy na obalu krému, do kdy jej můžete bez problémů používat? I kosmetika má určitou trvanlivost a nelze předpokládat, že prostě vydrží věčně.


Najděte ty pravé barvy pro vás v 5 krocích

Najděte ty pravé barvy pro vás v 5 krocích

Nevíte, jaké barvy vám sluší? Pomůžeme vám najít ty pravé barvy pro vás v 5 jednoduchých krocích!

Plesové šaty: Jak si vybrat ty pravé?

Plesové šaty: Jak si vybrat ty pravé?

Blíží se plesová sezóna. Nevejdete se do loňských šatů nebo už se vám jenom nelíbí? Nebaví vás na každý ples nosit ty stejné? Poradíme vám, jaké plesové šaty si vybrat, abyste v nich zazářila.