verze pro tisk

Jaký typ pleti máte?

6. prosinec 2013

Abyste mohla o svou pleť správně pečovat, je důležité vědět, jaký typ pleti máte. Rozpoznat to, není složité. My vám poradíme, jak o každý z druhů pleti a správně pečovat.

Mastná pleť

Je známá zejména jako problematická, protože u tohoto typu pleti se často vyskytují pupínky a černé tečky. TMastnou pleť mají většinou teenageři, ale může přetrvat i do dalšího věku. Její výhodou oproti jiným je menší tvorba vrásek. Většinou ji však dostatečně vyvažuje velký zápor, kterým je akné.

Mastná pleť vyžaduje vaši dostatečnou pozornost. Čištění je nutné provádět dvakrát denně. Nesmíte to ale přehánět, abyste si obličej příliš nevysušila. Používat byste měla pleťové krémy, které vaši pleť zbytečně nezatěžují a mají antibakteriální účinky.

Při líčení bude vaším hlavním pomocníkem matující pudr nebo lehké ubrousky, kterými budete moci během dne vysušit přebytečný maz.

Suchá pleť

Tento typ pleti má naprosto opačný problém. Pleť je málo hydratovaná. Vrásky se na ní tvoří více, ale zase její majitelky téměř neví, co je to akné. Aby pleť netrpěla musíte používat vysoce hydratační krémy. Zároveň zapomeňte na agresivní čistící vody a peelingy, které by ji ještě více vysušovaly.

Nebudete to mít jednoduché ani s výběrem make-upu. Potřebujete takový, který pleť opět nebude vysušovat. Kosmetiku pro suchou pleť není vždy jednoduché sehnat. Možná se budete muset porozhlédnout v lékárnách.

Smíšená pleť

Má něco z obou předchozích typů. Většinou jsou tváře suché a někdy se z nich dokonce odlupují šupinky, ale tzv. T-zóna je mastnější a tvoří se v ní pupínky.

Péče o tuto pleť není jednoduchá, protože potřebuje přípravky, které v podstatě fungují na odlišné jevy.

Nejlepší je používat lehké hydratační krémy. V záloze můžete mít vysoce hydratační krém, který se dá nanášet na suchá místa.

Normální pleť

Je pro mnohé ženy ideálem. Pleť není vysušená ani mastná, prostě je tak akorát. Pečovat o ni ale samozřejmě také musíte. Postačí klasická péče v podobě pravidelného čištění pleti, nanášení krému a občasného použití masky. Kosmetiku si vybírejte podle toho, jak vám bude vyhovovat.

Citlivá pleť

Vaše pleť může být i citlivá, což situaci značně komplikuje, protože je náročnější na výběr kosmetických přípravků. Všechno byste měla před použitím testovat na malém kousku pleti, abyste věděla, jak budete reagovat.

Na kosmetických přípravcích v žádném případě nešetřete, Prokážete tím svému obličeji službu. Při výběru se zaměřte pouze na ty, které mají označení, že se hodí pro váš typ pleti.

Každý typ pleti má své pro a proti. Bez ohledu na to, v jakém druhu jste se našla, nezapomínejte na pravidelnou péči o obličej. Je vystavován mnoha vnějším vlivům, takže potřebuje alespoň nějakou ochranu v podobě krému a dalších přípravků.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

3 prohřešky, které škodí vaší pleti

3 prohřešky, které škodí vaší pleti

Každá žena se o svou pleť snaží pečovat, ale někdy si neuvědomujete, čím vším jí můžete, i když to třeba myslíte dobře. Následujícím třem prohřeškům se vyhněte obloukem, vaší pleti to opravdu pomůže.

Máte polámané a mastné vlasy? Změňte péči o ně

Máte polámané a mastné vlasy? Změňte péči o ně

Špatná péče o vlasy způsobuje jejich lámání, dochází i ke zvýšení tvorby mazu, takže jsou pak nepřirozeně mastné. Trpíte i vy těmito problémy? Pak vám poradíme, jak na správnou péči o vlasy.


Jaký odličovací přípravek používat?

Jaký odličovací přípravek používat?

Každá žena, která se pravidelně maluje, se musí před spaním odlíčit. Snad nejhorší, co můžete udělat, je jít spát nalíčená. Vaše pleť pak opravdu trpí. Potřebuje si od vrstvy líčidel odpočinout, nemluvě o prachu, který za celý den na vašem obličeji ulpí.

Jaký svetr by neměl chybět ve vašem šatníku?

Jaký svetr by neměl chybět ve vašem šatníku?

Svetr je jedním ze základních kusů oblečení a rozhodně by neměl chybět ve vašem šatníku. Existuje ovšem mnoho druhů svetříků. Jaký je ten pravý pro vás? Čtěte dál a dozvíte se, jaké všechny svetry byste měla mít.