verze pro tisk

Znáte Penzion Uno? Málo známý klenot na Zlínsku láká na moderní gastronomii a hezké pokoje

8. červenec 2015

S rozvojem regionální turistiky se nám postupně plní všemožné diskuze na internetu zaručenými tipy a doporučeními, do jaké restaurace zavítat, kde vaří to pravé domácí, jídlo kde přespat, nebo kde najít onu ideální vyhlídku na krásné panoramatické fotky.

Proto je trochu s podivem, že valašskou oázu moderního gastronomie a rodinného hoteliérství Penzion Uno zatím v diskuzích a tipech tolik nenacházíme. I když, ono je to možná dobře, bůhví, co by s idylou rodinného penzionu udělaly nájezdy hladových turistů z celé ČR. Na druhou stranu rodině pana Riegla by to člověk i přál, protože si to nepochybně zaslouží.

Penzion Uno funguje na okraji Zlína a přesto kousek od centra, a to asi 3 kilometry směrem na úžasnou Zoo Lešná, do které to máte z Penzionu skutečně kousek. Hezký a vcelku nenápadný penzionek však v sobě skrývá jednu z nejlepších restaurací ve Zlíně a širokém okolí, která se specializuje zejména na moderní českou gastronomii a sezónní produkty od místních zemědělců. V menu však najdete i pravidelné degustace francouzských nebo třeba amerických specialit, ovšem všechny připravené podle moderních kulinářských postupů. Výjimkou nejsou ani tematicky zaměřené dny (např. chřestové dny) nebo pravidelné volby sezónního hitu, na kterém se podílí sami návštěvníci restaurace.

Ubytování je v Penzionu Uno zajištěno v hezkých zrekonstruovaných pokojích, kdy si každý z nich uchovává svůj specifický ráz, díky čemuž nejsou prakticky ani dva pokoje stejné. Návštěvníci, kteří se vydávají do Penzionu opakovaně tak mohou pokaždé počítat s jiným zážitkem, který je neomrzí. Internet zdarma je dnes již standardem, ale díky množství atrakcí v okolí či v restauraci na něj stejně nebudete mít příliš pomyšlení. Design pokojů krásně ladí s přístupem ke stravování - vše je čisté, úsporné, pohodlné a hezky sladěné.

Poslední velkou devizou rodinného Penzionu Uno jsou svatby, které tady umí báječně. Téměř až intimní atmosféra malého hotýlku totiž ve svatebčanech vzbuzuje pocit, že je celý penzion určen jen pro ně a z fotografií svateb, které penzion pravidelně zveřejňuje na svém facebooku je patrné, že si personál bez problému poradí i se stylovou svatební výzdobou. Svatební menu jsme zatím neměli možnost ochutnat, ale z toho co je k vidění je jasné, že Penzion nemá svou vynikající svatební pověst nadarmo.

 

Až budete mít cestu přes Zlín, zkuste sjet z hlavní Baťovi třídy směrem na Nivy a zastavit se v tomhle krásném rodinném penzionu na dobrý oběd či večeři. Budete překvapeni, jaké místo skrývá valašská metropole, a možná ještě přehodnotíte vybrané destinace na Vaši letní dovolenou. Na facebookovém profilu Penzionu Uno najdete oznámení o kulinářských a gastronomických akcích a speciálních událostech, takže když svou jízdu Valašskem nenápadně naplánujete kolem těchto dat, určitě nebudete litovat a jistotou výběru určitě překvapíte i Váš doprovod.

-ond-

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Španělské potraviny vládnou letní gastronomii

Španělské potraviny vládnou letní gastronomii

Plánuje udělat zahradní oslavu a rádi byste se při přípravě pokrmů inspirovali španělskou kuchyní? Španělská kuchyně stejně jako každá přímořská kuchyně se vyznačuje lehkostí, lahodnou chutí a svěžestí. Španělská kuchyně byla v historii silně ovlivněna stravováním Arabů a Židů, kteří žili na Pyrenej…

Chcete mít zdravé a krásné zuby? Navštivte moderní zubní kliniku v Brně

Chcete mít zdravé a krásné zuby? Navštivte moderní zubní kliniku v Brně

Péče o zuby je jednou z důležitých činností, na kterou by nikdo z nás neměl zanevřít. Abyste měli zdravý a krásný chrup, za který se nebudete muset stydět, nezapomeňte pravidelně navštěvovat zubního lékaře. Špičkové služby vám v této oblasti nabízí Zubní klinika v Brně - LOUDA - zubní ordinace IBC B…


Moderní žena ví, co by nemělo scházet ve slavnostním silvestrovském menu

Moderní žena ví, co by nemělo scházet ve slavnostním silvestrovském menu

Nemůžete se dočkat, až s nejlepšími přáteli oslavíte příchod nového kalendářního roku? Možná se Vám již nyní honí hlavou, jaké dobroty by mohly zdobit slavnostní stůl. Nejvyšší čas udělat si zásoby kvalitních potravin dříve, než nákupní centra začnou praskat ve švech a vypukne boj i o ty nejzákladně…

Moderní kožené pánské tenisky české kvality: Pohodlná obuv od jara do podzimu

Moderní kožené pánské tenisky české kvality: Pohodlná obuv od jara do podzimu

Dáváte při koupi obuvi přednost české kvalitě před laciným zbožím z Asie? Pak vás potěší novinka, kterou představuje internetový obchod BotyLuks.cz. Na trh totiž přichází s elegantními pánskými teniskami.