verze pro tisk

Trendy jarní barvy - budou vám slušet?

25. duben 2012

Už předtím než vykoukly první jarní květiny a vše začalo hrát barvami, měli módní návrháři jasno v jarních trendech, co se týče barev. I když se striktně nedržíte módního diktátu, barvám se letos na jaře nevyhnete. Obchody jsou plné úžasných barevných kousků, které stojí za to mít v šatníku.

 

Málokomu sluší všechno

Jen málokomu sedne úplně každá barva. Při výběru oblečení by jste měla dbát také na svůj barevný typ. Zatímco například jarní a letní typ by se měl zcela vyhnout křiklavým barvám, podzimnímu typu budou náramně slušet. Pojďme se tedy podívat na trendy jarní barvy s ohledem na váš barevný typ.

 

Ostře oranžová

Oranžová je dozajista barvou tohoto jara. Většinou ji najdete v kombinaci s malinově červenou, indigovou, nebo zelenou. Oranžovou si na sebe neberte, pokud na sebe nechcete upozorňovat. Oranžová totiž přímo křičí do světa, že chcete být co nejvíce viditelná. Oranžová je tou pravou barvou jara pro vaše doplňky – stačí například kabelka v této barvě a okamžitě je váš outfit nepřehlédnutelný. Jak již bylo řečeno, oranžová sluší více méně pouze podzimnímu typu.

 

Žlutá rozzáří váš den

Žlutá barva vám vlije optimismus do žil. Je jedno v jaké podobě ji budete nosit. Citrónově žlutá s nádechem do zelena učiní váš model výjimečným. Narcisově žlutá se zase hodí na formálnější příležitosti. Žluté by se měl úplně vyhnout letní typ, kterému vyloženě nesluší teplé jásavé barvy. Naopak pro ženy jarního typu je žlutá mimořádně vhodná a slušivá.

 

Malinově červená

Tato barva začala být velmi populární již na podzim tohoto roku, hlavně kabáty v barvě malinově červené byly velmi oblíbené. A tento trend stále trvá. Malinově červená je vidět nejčastěji v kombinaci s černou a bílou. Sama o sobě je dost výrazná, takže by se se stejně sytými barvami tloukla. Ženy letního a zimního typu by ji rozhodně měly zařadit do svého šatníku.

 

Další barvy jara

Ačkoliv právě nejvíc „frčí“ žlutá, malinově červená a oranžová, nemusíte se omezovat pouze na ně. V módě je i lipová zeleň, která bude slušet zejména podzimnímu typu, ale je vhodná i pro jarní typ. Dále je v módě mátová barva, která nejvíce sedne letnímu typu, kterému sluší studené barvy. I zimní typ si přijde na své, královská modrá je barva, která mu již tradičně sluší.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Barvičky pro vaše oči. Jaké vám budou nejvíc slušet?

Barvičky pro vaše oči. Jaké vám budou nejvíc slušet?

Máte pocit, že se v nepřeberném množství očních stínů ztrácíte? Obchody nabízejí mnoho palet s různými barevnými kombinacemi, která je ale pro vás ta nejlepší? Poradíme vám, který odstín si vybrat.

Aktuální trendy v líčení: Pastelové barvy

Aktuální trendy v líčení: Pastelové barvy

Přemýšlíte, s jakým typem make-upu tuto sezonu zabodujete? Díky novému pestrému líčení dekorativní kosmetikou máte možnost ohromit své okolí jedinečným vzhledem. Nebojte se kombinovat jemné barevné odstíny a ukažte svou krásu. Inspirujte se!


Tyhle boty budou v létě in!

Tyhle boty budou v létě in!

Vybíráte boty na léto a chybí vám inspirace? Nahlédněte s námi do světa bot a zjistěte, jaké boty budou tuto sezónu v módě!

Najděte ty pravé barvy pro vás v 5 krocích

Najděte ty pravé barvy pro vás v 5 krocích

Nevíte, jaké barvy vám sluší? Pomůžeme vám najít ty pravé barvy pro vás v 5 jednoduchých krocích!