verze pro tisk

Olivy v kuchyni i kosmetice

15. srpen 2017

Olivy jsou specialitou charakteristickou pro středomořskou oblast, se kterou se stále více setkáváme nejen na našich stolech ale také mnohdy v kosmetických výbavách. Olivy jsou přirozeným antioxidantem a bohatým zdrojem vitaminu E. Stejně tak jsou olivy prospěšné tak pro zdravou funkci srdce a cév. Olivový olej pak nachází využití jak v kuchyni, kde patří k nejzdravějším variantám, jak v teplé, tak ve studené kuchyni, tak také v kosmetice. Olivový olej je bohatý na vitaminy skupiny B a betakaroten. Použít jej můžete nejen na odličování pleti, či při přípravě pleťových masek, ale také při péči o pokožku celého těla. Jestliže si chcete dopřát ty nejkvalitnější olivy a nechcete kvůli tomu cestovat do zahraničí, pak vám mohou posloužit stránky katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/, kde najdete olivy v plechovkách i sáčcích, olivy zelené i černé, ochucené nebo přírodní. Olivy jsou ideálním pokrmem, pokud se chystáte připravit netradiční občerstvení pro hosty. Olivy můžete použít jak ve slané variantě, tak také na sladké dezerty. Je však pravdou, že ne každého specifická chuť oliv osloví. K olivám, stejně jako k vínu je potřeba najít si cestu. Zelené a černé olivy se liší nejen barvou, ale také chutí. Zelené olivy jsou tvrdší, nahořklé, černé olivy jsou výrazně měkčí a zcela dozrálé. Při výběru balených oliv pak upřednostněte olivy v plechu, které jsou nejkvalitnější, zejména díky tomu, že nejsou vystavovány světlu. Budete-li si chtít koupit nejkvalitnější olivový olej, pak hledejte ty s označením extra panenské. Tyto oleje mají nejvýraznější chuť a jsou zdraví nejprospěšnější. Pokud se chystáte olivový olej používat zejména ve studené kuchyni, potom se zaměřte výhradně na extra panenské olivové oleje. Jejich chuť oceníte zejména při přípravě zeleninových salátů.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Zdravě se španělskou kuchyní

Milujete slunečné Španělsko, vlídné a přátelské Španěle a především jejich výtečnou středomořskou kuchyni? Pak vás jistě nadchnou unikátní webové stránky brněnské společnosti BMC Brno, které jsou doslova nabity skvělými španělskými recepty.

Moderní žena ví, co by nemělo scházet ve slavnostním silvestrovském menu

Moderní žena ví, co by nemělo scházet ve slavnostním silvestrovském menu

Nemůžete se dočkat, až s nejlepšími přáteli oslavíte příchod nového kalendářního roku? Možná se Vám již nyní honí hlavou, jaké dobroty by mohly zdobit slavnostní stůl. Nejvyšší čas udělat si zásoby kvalitních potravin dříve, než nákupní centra začnou praskat ve švech a vypukne boj i o ty nejzákladně…


Španělské potraviny vládnou letní gastronomii

Španělské potraviny vládnou letní gastronomii

Plánuje udělat zahradní oslavu a rádi byste se při přípravě pokrmů inspirovali španělskou kuchyní? Španělská kuchyně stejně jako každá přímořská kuchyně se vyznačuje lehkostí, lahodnou chutí a svěžestí. Španělská kuchyně byla v historii silně ovlivněna stravováním Arabů a Židů, kteří žili na Pyrenej…

Jak pečovat o suché vlasy?

Jak pečovat o suché vlasy?

Máte suché vlasy a marně se snažíte docílit lesku? Starat se o suché vlasy není jednoduché. Poradíme vám pár tipů, jak se vyhnout roztřepeným konečkům a jiným problémům.