verze pro tisk

Oblečení do práce: decentní, ale rozhodně ne nudné

3. červen 2012

Pokud vaše práce vyžaduje určitý dress code, nezoufejte, ještě to neznamená, že byste zcela měli opustit svůj osobitý styl. Poradíme vám, jak se vhodně obléct do práce a přitom dostát vašemu stylu a také vás upozorníme na oblečení, které se do práce opravdu nehodí. Naším cílem je poradit vám jak vypadat profesionálně a na úrovni.

Základní rady ohledně oblečení do práce

  • Každý kus oblečení o vás něco vypovídá. Styl oblečení, střih oblečení, kvalita oblečení, barvy, které nosíte...To vše o vás něco říká.
  • Vyhněte se všemu, co může působit rozptylujícím dojmem – příliš výrazné šperky, sytě barevné oblečení, vyzývavé výstřihy a tak podobně. To při jednání s klienty nepůsobí dobře a odlákává to pozornost od toho, co říkáte.
  • Vždy se snažte vypadat upraveně. Upravené vlasy, decentní make-up, pěstěné nehty, čisté oblečení a boty = nutný základ.
  • Oblečení s výraznými logy do práce nepatří.

 

Barvy oblečení do práce

Možná občas přemýšlíte, jaké barvy se pro oblečení do práce hodí a jaké už jsou příliš výrazné. Zde jsou nejběžnější barvy, které lidé nosí do práce, a to, jaký dojem v lidech vyvolávají.

  • Červená – Červená je barva, která působí výrazně, průbojně, až agresivně. Hodí se například pokud v práci chcete ukázat svou dravost, nebo prosadit svůj zájem.
  • Námořnická modř – Tato barva působí mimořádně důvěryhodně. Hodí se na schůzky s klienty.
  • Šedá – Šedá je barvou, která symbolizuje konzervatismus. Noste ji na jednání s významnými klienty a k velmi formálním příležitostem.

Většina těchto barev je dobře kombinovatelná s pastelovými barvami. Co se týče opravdu výrazných „divokých“ barev, záleží na tom, kde pracujete.

 

Tohle není oblečení do práce!

Některé oblečení je opravdu nevhodné. Připravili jsme pro vás seznam největších módních prohřešků, co se týče oblečení do práce.

  • Příliš sexy – Chápeme, že máte co ukázat, ale do práce hluboké výstřihy, obtáhlé minisukně v kombinaci s jehlovými podpatky opravdu nepatří.
  • Oblečení pro volný čas – I přestože váš šéf je natolik benevolentní a nechá vás nosit teplákovou soupravu do práce, nechte ji raději doma. Oblečení pro volný čas nebudí seriózní dojem.
  • Nedbalý vzhled – Upravenost je pro pracovní look samozřejmostí. Pomačkané, či volné nepadnoucí oblečení nebudí dobrý dojem.
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Oblečení pro těhotné ženy

Oblečení pro těhotné ženy

Těhotenství je obdobím, které si každá žena jistě užívá. Je však spojeno také s některými starostmi. Ženy tím, jak se postupně zakulacuje a zvětšuje jejich bříško a do jisté míry se mění i celková postava, musejí také na čas pozměnit styl oblékání a používat vhodné těhotenské oblečení.

Oblečení mluví za vás. Víte, co říkáte svým outfitem?

Oblečení mluví za vás. Víte, co říkáte svým outfitem?

Víte, že oblečení něco vypovídá o vaší osobnosti? Že utváří první dojem a ovlivňuje to, jak na lidi působíte? Čtěte dál a dozvíte se, co vaše oblečení o vás říká.


Oblečení do pařížských ulic

Oblečení do pařížských ulic

Chystáte se na výlet, nebo na dovolenou do Paříže? A už máte sbaleno? Pokud ne, poradíme, s jakými módními outfity v Paříži oslníte.

Nošení funkčního oblečení není jen módní záležitostí

Nošení funkčního oblečení není jen módní záležitostí

Profesionální sportovci jej používají již řadu let, v posledních letech se však jeho užívání rozmohlo také mezi amatérskými sportovními nadšenci i mezi „obyčejnými lidmi“, kteří se chtějí cítit pohodlně a komfortně. O čem je řeč? No přeci o funkčním oblečení.