verze pro tisk

Moderní žena ví, co by nemělo scházet ve slavnostním silvestrovském menu

11. prosinec 2018

Nemůžete se dočkat, až s nejlepšími přáteli oslavíte příchod nového kalendářního roku? Možná se Vám již nyní honí hlavou, jaké dobroty by mohly zdobit slavnostní stůl. Nejvyšší čas udělat si zásoby kvalitních potravin dříve, než nákupní centra začnou praskat ve švech a vypukne boj i o ty nejzákladnější potraviny.

Silvestr plný dobrot

Velký úspěch můžete sklidit v případě, že se rozhodnete obohatit slavnostní menu o osvědčené zahraniční recepty. Ty se obvykle jen stěží obejdou bez exotického ovoce a zeleniny. Součástí zeleninových i těstovinových salátů bývají také oblíbené olivy. Ve Španělsku si na nich pochutnáte, také pokud se rozhodnete ochutnat tapas. Kromě zmíněných oliv může obsahovat rovněž sušenou vepřovou šunku zvanou jamón, vyzrálé sýry, různé salámy nebo klobásy. Často se používají také ančovičky. Obvykle se k nim přikusuje tradiční bílý chléb. Je možné je však konzumovat i samostatně například při popíjení vína. Olivy stejně jako některé ze zmíněných potravin můžete již dnes koupit v e-shopu společnosti BMC Brno zde www.bassta.cz. Právě tato firma je předním dodavatelem potravin španělské značky Bassta včetně gastro balení olivy na český trh.

Černé nebo zelené olivy?

Možná se teď sama sebe ptáte, jaký druh oliv zvolit. Třebaže se může na první pohled zdát, že se od sebe černé a zelené olivy nějak markantně odlišují, pravda je trochu jiná. Ve skutečnosti totiž černé olivy jsou pouze dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Zároveň však černé olivy jsou bohatší na olej. Naprostou pochoutkou, která by neměla scházet na silvestrovském slavnostním stole, jsou zelené olivy s celou mandlí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Čtěte také...

Znáte Penzion Uno? Málo známý klenot na Zlínsku láká na moderní gastronomii a hezké pokoje

Znáte Penzion Uno? Málo známý klenot na Zlínsku láká na moderní gastronomii a hezké pokoje

S rozvojem regionální turistiky se nám postupně plní všemožné diskuze na internetu zaručenými tipy a doporučeními, do jaké restaurace zavítat, kde vaří to pravé domácí, jídlo kde přespat, nebo kde najít onu ideální vyhlídku na krásné panoramatické fotky.

Chcete mít zdravé a krásné zuby? Navštivte moderní zubní kliniku v Brně

Chcete mít zdravé a krásné zuby? Navštivte moderní zubní kliniku v Brně

Péče o zuby je jednou z důležitých činností, na kterou by nikdo z nás neměl zanevřít. Abyste měli zdravý a krásný chrup, za který se nebudete muset stydět, nezapomeňte pravidelně navštěvovat zubního lékaře. Špičkové služby vám v této oblasti nabízí Zubní klinika v Brně - LOUDA - zubní ordinace IBC B…


Moderní kožené pánské tenisky české kvality: Pohodlná obuv od jara do podzimu

Moderní kožené pánské tenisky české kvality: Pohodlná obuv od jara do podzimu

Dáváte při koupi obuvi přednost české kvalitě před laciným zbožím z Asie? Pak vás potěší novinka, kterou představuje internetový obchod BotyLuks.cz. Na trh totiž přichází s elegantními pánskými teniskami.

Tip: 10 kusů spodního prádla, které nesmí chybět ve vašem šatníku - část II.

Tip: 10 kusů spodního prádla, které nesmí chybět ve vašem šatníku - část II.

Co vám ještě nesmí chybět ve skříni, co se týče spodního prádla? Dalších pět kousků, které nesmí v šatníku scházet!