verze pro tisk

Barevná typologie: Léto a zima

4. listopad 2013

Ženám, patřícím k letnímu nebo zimnímu typu, sluší studené barvy. O jaké přesně barvy se jedná? Co máte nosit, aby vám to slušelo? V článku se mimo jiné dočtete i jaké šperky se k vám hodí, podle toho k jakému barevnému typu patříte.

Letní typ: V čem jednoznačně zabodujete?

Charakteristiku léta již znáte z předešlého článku: Barevná typologie: Jak poznat, ke kterému typu patříte? Nyní se podíváme na to, co by měly ženy letního typu nosit. Na světlou pleť nanášejte světlý make-up, tvářenka by měla být do růžova. Řasenku můžete používat černou nebo šedou. Stíny vám budou slušet v růžových, fialových, stříbrných, zelených a modrých odstínech, záleží na barvě očí.

Šperky se pro vás hodí zejména stříbrné, ani k letnímu typu se nehodí bílá a černá, dále byste se měla vyvarovat oranžové, žluté, zlaté a rezavé. Tyto teplé odstíny nejsou nic pro vás.

Slušet vám naopak bude modrá a její studené odstíny, růžová, fialová, malinová, bordó, tmavě hnědá, smaragdově zelená. Bez obav si můžete obléknout pastelové barvy a nezapomínejte, že působíte spíše jemně, v čemž se podobáte jarnímu typu, takže žádné ostré kontrasty.

Zimní typ: Jak se oblékat podle typologie?

Při líčení záleží hlavně na tom, jestli je vaše pleť spíše snědá či sněhově bílá. Podle toho volte přirozený make-up. Můžete si buď zvýraznit oči nebo ústa, ale nemělo by to být obojí najednou. Šperky k vám budou pasovat stříbrné, zlatá barva je pasé.

Hodí se pro vás syté barvy a jako jediná si můžete dovolit černou a bílou barvu. Nosit můžete i pastelové barvy. Slušet vám bude rubínově červená, výrazná zelená, modrá, růžová, fialová, šedá.

Zjistila jste, že vaše oblečení je nevyhovující nebo naopak nosíte přesně to, co váš typ povoluje? Na změnu není nikdy pozdě. Většinou však sama přirozeně vycítíte, že nějaká barva vám prostě nesluší a bude se jí, možná i podvědomě, vyvarovat.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Čtěte také...

Barevná typologie: Jaro a podzim

Barevná typologie: Jaro a podzim

Ptáte se, proč jsme spojili tyto dva typy k sobě, přestože spolu na první pohled nesouvisí? Ženám, které patří k jedné z těchto skupin, totiž sluší teplé barevné odstíny. Čtěte dál a dozvíte se, jaké barvy vám sluší a co nosit, abyste byla za hvězdu.

Barevná typologie: Jak poznat, ke kterému typu patříte?

Barevná typologie: Jak poznat, ke kterému typu patříte?

Jak je možné, že ten krásný svetr tolik sluší vaší přítelkyni, ale když si ho vezmete vy, tak zjistíte, že vůbec nevypadá tak skvěle? Vysvětlení je jednoduché, existuje více různých typů žen a podle toho, do které skupiny patříte, zjistíte, že některé barvy vám sluší více než jiné.


Dámské overaly na léto jsou opět v kurzu

Dámské overaly na léto jsou opět v kurzu

Hitem osmdesátých let byly v dámské módě overaly. Dlouhou dobu se zdálo, že se jejich čas definitivně nachýlil ke konci. Teď se však dámské overaly dostávají opět do kurzu.

Až se zima překulí, aneb jaká kabelka by vám měla na jaře společnost?

Až se zima překulí, aneb jaká kabelka by vám měla na jaře společnost?

Vánoce nám pomalu klepou na dveře a společně s nimi i začátek nejchladnějšího období v roce – zimy.