verze pro tisk

Barevná typologie: Jak poznat, ke kterému typu patříte?

31. říjen 2013

Jak je možné, že ten krásný svetr tolik sluší vaší přítelkyni, ale když si ho vezmete vy, tak zjistíte, že vůbec nevypadá tak skvěle? Vysvětlení je jednoduché, existuje více různých typů žen a podle toho, do které skupiny patříte, zjistíte, že některé barvy vám sluší více než jiné.

Barevné typy

Můžete patřit do jedné ze čtyř skupin. Obecně platí, že k jarnímu a podzimnímu typu se hodí teplé barvy. Letnímu a zimnímu typu sluší naopak studené barvy.

Jak poznat, do které skupiny patříte?

Do skupiny se můžete zařadit na základě vašich charakteristických rysů, jedná se o barvu pleti, vlasů, očí a dalších podobných rysů. Níže vám přinášíme jednoduché shrnutí rysů pro každou skupinu, které můžete použít jako klíč. Jestliže si s určením typu nevíte rady, tak si nechte poradit od vaší kosmetičky.

Jaro

Ženy patřící k jarnímu typu jsou něžné a křehké. Jejich pleť je světlá, může být jemně narůžovělá či broskvová. Ústa mají lehce načervenalá. Oči jsou modré v různých kombinacích, vyskytnout se může i hnědá. Vlasy jsou většinou plavé nebo světle hnědé.

Léto

Letní typ má pleť bledou či olivovou. Ústa jsou narůžovělá. Vlasy mohou být blonďaté i hnědé, ale vždy by měly mít odlesk do studena, většinou do šeda. Oči mohou být opravdu rozmanité, hnědé, šedé ale i modré s různými kombinacemi.

Podzim

Ženy podzimního typu mají výraznou barvu očí, modrou či zelenou. Vlasy mohou být hnědé s odlesky do červena. Pleť je většinou světlá s teplým odstínem. Častý je výskyt pih. Podzimní typ se špatně opaluje, spíše dochází ke spálení.

Zima

Charakteristickým rysem zimního typu jsou tmavé vlasy a bledá pleť, nejznámějším zástupcem je Sněhurka. Pleť můžete mít i snědou v podstatě pořád opálenou. Oči mohou být tmavé, ale i modré.

Už víte, ke kterému typu patříte? Ne vždy se to dá jednoznačně poznat. Díky barevné typologii zjistíte, jaké barvy můžete nosit, a kterým se naopak vyvarovat.

Autor: Veronika

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Čtěte také...

Barevná typologie: Léto a zima

Barevná typologie: Léto a zima

Ženám, patřícím k letnímu nebo zimnímu typu sluší studené barvy. O jaké přesně barvy se jedná? Co máte nosit, aby vám to slušelo? V článku se mimo jiné dočtete i jaké šperky se k vám hodí, podle toho k jakému barevnému typu patříte.

Barevná typologie: Jaro a podzim

Barevná typologie: Jaro a podzim

Ptáte se, proč jsme spojili tyto dva typy k sobě, přestože spolu na první pohled nesouvisí? Ženám, které patří k jedné z těchto skupin, totiž sluší teplé barevné odstíny. Čtěte dál a dozvíte se, jaké barvy vám sluší a co nosit, abyste byla za hvězdu.


Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

Oční stíny: Jak poznat ty pravé?

Oční stíny jsou ozdobou celého make-upu. Nejen, že vám zvýrazní oči, ale také je můžete sladit se svým outfitem. Víte, jaké barvy vám sluší, a kterým je lepší se vyhnout?

Může se kosmetika zkazit aneb jak poznat, kdy ji přestat používat?

Může se kosmetika zkazit aneb jak poznat, kdy ji přestat používat?

Minimální trvanlivost na potravinách jistě sleduje každý, ale hledala jste někdy na obalu krému, do kdy jej můžete bez problémů používat? I kosmetika má určitou trvanlivost a nelze předpokládat, že prostě vydrží věčně.